Kategorie U8 a U10 vybojovaly na celostátním turnaji bronz

Kategorie U8 a U10 vybojovaly na celostátním turnaji bronz

V sobotu 3. 6. 2017 proběhl v Ostravě celostatní turnaj kategorie U8 a v Olomouci celostátní turnaj kategorie U10, které daly tradičně možnost utkat se s týmy z Moravy.  Více uvnitř článku…

Doplněna fotogalerie U8

Hodnocení turnaje U8 trenérem Leošem Kořeným:

Bohužel nás v prvním zápase čekala nevyzpytatelná Praga a kvůli individuálním chybám jsme těsně podlehli 3:2. Následovala série lehčích soupeřů, kde se nám podařilo zvednout si sebevědomí a připravit se na zápas se Spartou. Favorit turnaje porazil Pragu 5:3, a očekával jednoduchý zápas. Výšková a váhová převaha Sparty, společně s výše zmíněnou absencí opor tomu nasvědčovala, nicméně naši borci vstoupili do utkání s neuvěřitelnou vervou a ukázali, že pod Strahovem se přílišný respekt k soupeři nepěstuje. Avšak ani neskutečné nasazení našich mladých kobylek nestačilo. Zápas skončil výsledkem 1:1. Jakékoli vítězství by nás díky lepšímu skóre posunulo ke zlatu, takto jsme se museli smířit s bronzem.

Jako pozitivní jednoznačně hodnotím výkon proti Spartě, který ukázal, že máme na to bojoval se silnými soupeři, a je to jen v hlavě. Dále se jako velmi pozitivní ukázali výkony hráčů ročníku 2010 (Tonda Vedral a Lukáš Plíčka), kteř ukázali, že umí hrát pořádné ragby.

Hodnocení turnaje U10 trenérem Ondřejem Surgou:

I když se hraje v osmi cestovali jsme s výběrem 15 hráčů, abychom dali možnost zažít atmosféru většímu množství a kluků, kteří svědomitě trénovali a na hřišti se neztratí.

Po vítězství na podzimním celostátním turnaji, na jarním PRAGUE YOUTH RUGBY FESTIVAL a druhém místě na FRANKFURTER JUGENDFESTIVAL byla očekávání našich borců patrně poměrně vysoká, což jim zřejmě svázalo ruce i nohy. Potěšující bylo, že se vedle tradičních opor objevili hráči, kteří byli proti tomuto tlaku odolní, a urputně bojovali ve všech zápasech od začátku až do konce. Překonali nás po mdlém úvodu utkání Říčany (inkasovali jsem ihned z výkopu) a naopak v poslední vteřině utkání smolně i Petrovice. Pořádajícímu klubu patří velký dík za bezchybnou organizaci. Dík patří také rozhodčím, z nichž tři byli věkem velmi blízcí hráčům, a přesto své úkoly plnili znamenitě. V Čechách již jsme si na to zvykli a trenéři velmi oceňují pomoc mladých rozhodčích, u některých jiných trenérů to zatím bohužel vyvolává rozporuplné reakce, což je velká škoda.

Celkové pořadí:

1. Říčany, 2. Petrovice, 3. Tatra, 4. Praga, 5. Slavie, 6. Zlín, 7. Sparta, 8. Vyškov, 9. Dragon Brno, 10. Brno Bystrc, 11. Olomouc, 12. Ostrava Mariánské Hory

6. 12. 2023
  • U6/U8 - Mikulášský trénink 6. 12. 2023 | 17:00 - 19:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností
8. 12. 2023
9. 12. 2023
  • U6-U10 - Mikulášský turnaj - horní hřiště 9. 12. 2023 RC Tatra Smíchov - horní hřiště
    Více podrobností

Praktické informace