Nadšení Kobylek

Nadšení a odhodlání Kobylek žádná korona neovlivní

Obvykle bychom nyní, v půlce července, hodnotili náš úspěch na MČR v rugby 7″. Normální okolnosti však kvůli koroně vzaly za své a celé ragbyové jaro proběhlo více méně improvizovaně.  Ale alespoň na chvíli jsme se dostaly na hřiště a zahrály si naše milované ragbíčko. S podzimní soutěží se snad blýská na lepší časy.

Že se omezení kvůli korona viru dotknou i české ragbyové soutěže bylo jasné po soustředění v Nymburce. Po jediném dni nás poslali domů. Ani náš pokus, pokračovat v Praze v pilné přípravě na sezónu, nevyšel. Celá Tatra Smíchov si dala vynucený oddechový čas. 

Což ale rozhodně neznamená, že bychom hodily kopačky nahoru a zahálely. Kdo zná hlavního trenéra žen, Standu Krále, tomu by něco takového ani nepřišlo na mysl. Každý týden jsme dostávaly domácí úkoly, obvykle rozdělené do čtyř tréninků. 

Posilování, s čímkoli, co jsme měly po ruce. Samy sebe, špalky dřeva, psa, malého brášku. Intervaly, po kterých málokterá udržela snídani. Nebo dynamika, po které opravdu svaly hrozily vybouchnout.

Naši trenéři jdou s dobou a zorganizovali dokonce video-tréninky. Jen co to bylo aspoň trochu možné, začaly jsme opět trénovat spolu. Ačkoli jsme neměly tušení, zda vůbec proběhne nějaká soutěž. Prostě pro tým. 

Jarní sezóna byla skutečně razantně zkrácena. Na pouhé tři turnaje. Vzhledem k okolnostem jsme byly nadšené i z toho.

My ženy, i dívky, jsme si střihly dvakrát turnaj v rugby 5X a jeden v „sedmičkách“. Účast byla přinejmenším podivuhodná, a to ne vždy pozitivně. Na prvním turnaji se sešlo sedm ženských a pět dívčích týmů. Na posledním, třetím, turnaji, za ženy už jen naše Kobylky a Říčanské Laple. Za dívky pak týmy tři. Ani nám se nepovedlo, dát své dívky do kupy a hrát. 

O to jsme radši, že ženské zastoupení Kobylek na žádném turnaji nechybělo. Každou hru jsme si maximálně užily a šly do ní naplno. Díky pilné koronovirové přípravě jsme na to měly fyzičku i techniku. A hlavně ohromnou chuť hrát. Výsledky tomu odpovídaly. Na prvním turnaji jsem získaly stříbrnou příčku, druhý turnaj dokonce celý vyhrály! Že by Standovo DÚ přinesly své ovoce?

Za necelé dva měsíce, 5.9.2020, odstartuje podzimní sezóna ženského rugby. Podle aktuálních informací budeme hrát rugby o 12 hráčkách. Ani to není naše obvyklá soutěž. Léto tedy využijeme k natrénování na tuto zajímavou mutaci. A rovněž k náborům nových hráček; mrkej na plakát.

Prostředí ženského ragby je prostě dynamické, a to nejen během korony. Což je na jednu stranu skvělé; udržuje nás to ve střehu. Jsme tedy již událostmi poučené a připravujeme se na jakoukoli eventualitu. Nadšení a bojovnost Kobylek přetrvává.

(wak)

1. 10. 2022
 • U16 nároďák ženy horní hřiště 1. 10. 2022
  Více podrobností
 • MUŽI - Vyškov x Tatra 1. 10. 2022 | 14:00 - 16:00 Rugby club Vyškov, z.s., Purkyňova 419, Nosálovice, 682 01 Vyškov, Česko
  Více podrobností
2. 10. 2022
7. 10. 2022
 • U12 - Soustředění v Kralupech 7. 10. 2022 - 9. 10. 2022 |  Kralupy nad Vltavou, 278 01 Kralupy nad Vltavou, Česko
  Více podrobností
 • U23 - REPRE - trénink - horní hřiště 7. 10. 2022 | 18:00 - 20:00 RC Tatra Smíchov - horní hřiště
  Více podrobností

Praktické informace