Neděle v Provins: Vítězství šestnáctek, druhé místo pro čtrnáctky

Francouzská mise skončila úspěchem. Při vyvrcholení letošního turnaje Medi’ovales ve francouzském Provins se hrála dvakrát česká hymna. Šestnáctky, jejichž duel byl na programu jako první, finálovou účast proměnili ve vítěznou radost. Mladší kategorie bojovala jako o život, ale na belgické vrstevníky nestačila, proto se na tvářích mnohých hráčů v černobílém objevily po utkání slzy zklamání.

Pojďme krok za krokem nedělním děním. Jako první se na „umělce“ představili čtrnáctky v souboji proti domácímu Provins. Po skvělém prvním poločase se domácí vzepjali a na poslední chvíli vyrovnali. Starší kategorie hrála na trávě proti výběru jedné z německých spolkových zemí. Utkání přineslo bojovné situace, ale žádnou pětku početné diváctvo nevidělo. Byl to zřejmě jediný zápas na turnaji, ve kterém se ani jednomu týmu nepodařilo položit.

Výsledek měl za následek pro šestnáctky druhé místo ve skupině právě za německým výběrem Badenska-Würtenberska a o postup do finále zápas proti vítězi druhé skupiny, belgickým Flandrám. Čtrnáctkám poslední zápas odpadl, a tak bylo rozhodnuto o jejich vítězství ve skupině a postupu do semifinále proti francouzskému Sens. Oba ostře sledované duely los přisoudil na nepopulární umělku.

Nedělní odpoledne bylo vyhrazeno bojům o pořadí. Nejprve nastoupili šestnáctky proti výběru Flander, jasnému vítězi druhé skupiny. Tatra nastoupila s odhodláním a maximálním úsilím, výsledkem bylo položení v prvním poločase. Ve druhém poločase se cenný náskok podařilo udržet a areálem se mohlo rozeznít radostné skandování „Pod Strahovem hřiště je…“

Pár minut po šestnáctkách se vydali do boje čtrnáctky za mohutného povzbuzování starších týmových kolegů. V hlučné atmosféře se i čtrnáctkám podařilo postoupit, ale v závěru odolávali tlaku francouzského soupeře.

Finále se hrála na travnatém pažitu a před každým bylo slavnostní zahájení, hrály se hymny obou soupeřů. V duelu šestnáctek měli v publiku převahu němečtí soupeři, ale po dravém průniku se podařilo před přestávkou položit a v následujících minutách to byla poziční bitva, ve které se soupeřům nepodařilo pohnout stavem skóre. Po kopu do autu po 14 minutách hry vytryskla obrovská tatrovácká radost. „Je to moje první ragbyová medaile,“ bylo slyšet od aktivních účastníků.

Komentátoři jednotlivých zápasů měli velký problém s výslovností slova Smíchov, velmi často bylo slyšet „Šmikov“. S trochou nadsázky se dá říci, že šestnáctky šmikli veškerou konkurenci v Provins. Došlo tak slova trenéra Filipa Vacka vyřčená v sobotu. „Můžeme vyhrát, ale důležitá je i předvedená hra.“

nástup a hymna U16:

https://share.icloud.com/photos/0faeysKucSWghXLHVG6LGH89Q#Provins

https://share.icloud.com/photos/0f4Bn5HKWs2zFRYVGVIRLFFdQ#Provins

Vyhlášení našich je v 1:08

Čas na oslavu moc nebyl, neboť za několik desítek vteřin začínalo vyvrcholení turnaje čtrnáctek a bylo nutné zapojit naplno hlasivky, jinak by Belgičané měli v hledišti jasnou převahu. Velmi brzy se dokázali radovat soupeři a Tatrovka začala dobývat soupeřovu tvrz. Nedařilo se, položení viselo na vlásku ale soupeř odolal. Ve druhé půli Belgičané z rychlého kontru zvýšil vedení, ale Tatrováci bojovali až do konce a snížili v samém závěru na výsledných 12:5.

„S druhým místem není nikdo spokojen, lepší je být třetí, ale je to první porážka, kterou mužstvo pod naším vedením utržilo. Bohužel, se projevilo, že doma nemáme moc velkou konkurenci. Abych mohl vítězit, musíme se naučit i prohrávat,“ okomentoval prohru Jan Čiverný, trenér čtrnáctek.

nástup a hymny:

https://share.icloud.com/photos/074Uw7fQx7yDw9vm8cbghAyeA

https://share.icloud.com/photos/0f8uAzuPvIdcZ4RToI4RPOJQg

Vyhlášení vítězů bylo velkolepé, stejně jako na nejprestižnějších světových akcích, a poslední na pódium přišli tatrovácké šestnáctky a vychutnávali si vítěznou radost. Čtrnáctky kromě poháru za druhé místo odvážejí cenu Fair play, nejlepším hráčem turnaje v šestnáctkách byl vyhlášen Martin „Kosa“ Přibyl.

Oba tatrovácké týmy výborně reprezentovaly nejen na hřištích v Provins, ale i při sobotní večerní párty 😊!

video z párty zde:

IMG_2813

Gratulujeme!

Autor: BDA

31. 5. 2024
1. 6. 2024
 • U8 - TATRA - turnaj MČR - horní hřiště 1. 6. 2024 RC Tatra Smíchov - horní hřiště
  Více podrobností
 • U16 A - Tatra x Slavia 1. 6. 2024 | 10:00 - 11:30 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
 • U16 B - BVP Academy x Tatra B - nadstavbová část 1. 6. 2024 | 11:00 - 12:00 : RC Přelouč (Parkhem)
  Více podrobností
 • MUŽI - o 3. místo - Tatra x Vyškov 1. 6. 2024 | 12:00 - 14:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
2. 6. 2024
 • U18 - Říčany x Tatra 2. 6. 2024 Rugby Club Mountfield Říčany, Široká 150/22, 251 01 Říčany-Říčany u Prahy, Česko
  Více podrobností
 • U14 B - Tatra B x spol. Brno/Petrovice/Olymp-nadstavbová část 2. 6. 2024 | 14:00 - 15:30 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
 • U14 A - Tatra x Praga 2. 6. 2024 | 16:00 - 17:30 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností

Praktické informace