Opustil nás Mirek Koutský

S bolestí v srdci oznamujeme všem že nás včera 17. 2. 2020 navždy opustil nejstarší zakládající člen Rugby Clubu Tatra Smíchov Mirek Koutský.

Úryvek z knihy: Všeho do času, Tatra na věky.
Hornoslavkovská anabáze
Mirek Koutský začal s ragby v Motorletu, kam se dostal jako žák Richarda Krejčího na učilišti ve „Waldesce“. Jeho místo bylo na pilíři. Do Dukly Bratislava se nedostal a tak se období jeho vojenské služby ve Slaném stalo obdobím bez ragby.
Během vojny se stihl i oženit a nebýt náhodného setkání s Jaroslavem Nedomou někdy začátkem roku 1959, možná by se k ragby ani nevrátil. Začíná znovu trénovat, s Tatrou na Císařské louce. Časem dělá klubového pokladníka, a když skončí v roce 1972 hráčskou kariéru, i trenéra mládeže. Na začátku 70. let ho osud zažene do Horního Slavkova.
V Praze nešlo sehnat v té době byt a ve Slavkově byl nábor na učitele na učňáku s bytem.
V létě pomáhá na dětském táboře a učí hrát děti ragby. Hned po prázdninách se u něj hlásí kluci, že by chtěli ragby trénovat dál.
Formuje se parta asi deseti kluků v rámci zájmového kroužku základní devítileté školy, trénuje se na trávě za městem, časem se základna rozrůstá.
Díky dobrým vztahům s továrnou Stasis, pod kterou učiliště patří, nakonec Slavkovští vyrazí na turnaj s mezinárodní účastí do Prahy, kde je přítomen i jakýsi novinář a kluci z venkova válí. Poráží Spartu, Slavii, Tatru a skončí na druhém místě za hostujícím týmem z Německa.
Večer je v televizi reportáž ve stylu Klapzubovy jedenáctky, jak neznámí chasníci z venkova poráží slavnou Slávii a Spartu.
Když se tým vrátí v noci do Slavkova, očekává je velkolepé uvítání místních. V roce 1981 Mirek Koutský dostává místo s bytem v Praze a ragby v Horním Slavkově končí.
Ale Mirek se vrací jako trenér mládeže do Tatry.

„Nemůže být zapomenut, kdo kolem sebe tvořil krásu, která zůstává.“
RUGBY TATRA

4. 12. 2022
  • U6+U8 - Turnaj na TATŘE - horní hřiště 4. 12. 2022 RC Tatra Smíchov - horní hřiště
    Více podrobností
5. 12. 2022
  • Mikulášská besídka U6+U8 - umělka, klubovna 5. 12. 2022 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností

Praktické informace