Ozvěny víkendu 30. 9. – 1. 10. 2023

Hlavní událostí víkendu 30. 9. – 1. 10. 2023 byla účast kategorií U10, U12 a U14 na turnaji v Berlíně, tým U14 vybojoval 1. místo.

U14
Turnaj Fritz Feyerherm Berlin jsme pojali jako přípravu na letošní sezónu. Věděli jsme, že většina týmů bude využívat větších hráčů k silovému ragby. V Německu je povoleno prorážení. Začlenili jsme do naší herní struktury Trojúhelníky a využívali jsme podhození a druhou útočící lajnu ke skórování v krajních prostorech hřiště.
Zaslouženě si vezeme 1. místo v turnaji. Naše Béčko obsadilo hezké 9. místo ze 14 týmů.
Děkuji všem hráčům a realizačnímu týmu za přístup k celému víkendu.
Za realizační team U14
Jan Čiverný

 

U12
Turnaj Fritz Feyerherm Berlin 2023 – na poslední zářijový víkend jsme vyrazili z českého ragbyového rybníčka k sousedům do Německa. Hráčky a hráči bojovali na více než 100 %. Jestli se z těch to zápasů ponaučí , tak jejich osobní rozvoj půjde zas o krůček dál. Rozhodně mají na čem stavět. Bereme 6. a 11. místo a spoustu zážitků.
Martin, Patrik, Káďa

 

U10
O tomto víkendu jsme byli se 2 týmy na turnaji Fritz Feyerherm Berlin 2023 a s 1 týmem na ORF v Olomouci. V Olomouci jsme měli tým poskládaný z hráčů všech úrovní (A, B i C). Hráči a hráčky předvedli hezkou hru a nechali v Olomouci co uměli/mohli. Skončili jsme z 11 týmů 6.
Na turnaji v Berlíně tým B utvořil soudržný tým který předváděl hru na kterou měl a předvedl velmi kolektivní výkon a obsadil 7. místo.
Tým A na začátku doplácel na nesoudržnost a slabší skládání. Ale zápas od zápasu se lepšila komunikace, týmovost, skládky i nahrávky. A díky tomuto značnému posunu se týmu A povedlo celý turnaj zaslouženě vyhrát.
Celkově to byl povedný víkend.
Z Berlína Sís, Dan, Lukáš a Honza a za Olomouc Michal a Bůček.

 

U16
Sobotní utkání „Nadějí“ kategorie U16 proti Ammoru bylo ovlivněné absencí mnoha našich hráčů i soupeře. Hráli jsme ve 14 hráčích, abychom vyrovnali počty, a bohužel jsme se podobně přizpůsobili i herně. Až ve druhém poločase se naše hra začala podobat našemu očekávání a nakonec bylo vidět několik krásných akcí, které byly zakončeny i body. Hráčem zápasu byl vybrán Vojta Dohnal, který je sice nevelké postavy, ale ukázal velkého bojovného ducha a zápas se mu opravdu povedl. Díky všem co dorazili, doufáme, že se účast na zápasech zlepší, protože nás čeká několik náročných týdnů!
Filip Vacek

 

29. 5. 2024
31. 5. 2024
1. 6. 2024
2. 6. 2024

Praktické informace