Praga porazila Tatru v pohárové soutěži 10:22

Tento víkend se Tatra na domácím hřišti utkala s Pragou. V první půli mělo mužstvo Pragy nad domácími jasnou převahu. Na straně Tatry bylo možné napočítat více předhozů, trestných kopů i prohraných mlýnů. Praga bez odpovědi Tatry skórovala celkem třikrát a posupně se dostala do jasného vedení – 0:19.

V bojovnější druhé půli Tatra obměnila tým a hrála aktivněji. Zvýšila tlak a dvakrát skórovala. První pětku za Tatru pokládal v 52. minutě Martin Zobač – skóroval tak i poprvé za A tým. Tatra si v průběhu druhé půle stačila vykoledovat celkem 3 žluté karty (Bartoň, Šimák, Havel) a hrála tak v posledních 10 minutách pouze ve 13 hráčích. V zásadním oslabení Tatra dokázala uhájit současný stav a do konce zápasu neinkasovala další pětku. V 80. minutě stačil ještě Vojta Havel položit poslední pětku zápasu a upravit tak na konečné 10:22.

Jan Čiverný, asistent hlavního trenéra Tatry, hodnotil zápas následovně: „Zaspali jsme začátek. Než jsme se dostali do tempa a zahřáli se, uběhlo dlouhých 20 minut. V první půli jsme dělali velké množství chyb – na jeden jejich předhoz jsme jich my měli 6. Dělali jsme taky daleko víc vynucených chyb. Dávali jsme jim toho hodně zadarmo. V druhé půli jsme vyměnili a omladili tým. Na 10 šel Michal Neužil, který zahrál dobrý zápas a Marek Šimák šel z 10 na 9 a hrál standardně dobře. Nicméně tam byla nějaká nekázeň, dlouhou dobu jsme hráli ve třinácti. Nedostali jsme ale žádnou pětku. V oslabení se všichni museli víc snažit a hráli naplno. Druhý poločas jsme dali dvě pětky a vlastně jsme ho vyhráli. Začali jsme ale pozdě, máme co zlepšovat.“

Trenér Pragy Eduard Krützner mladší okomentoval zápas takto: „Nečekali jsme, že se tak rychle dostaneme do utkání. Což asi Tatru trochu zaskočilo. Odehráli jsme velmi pěkný poločas. Tatra pak trochu prostřídala v roji a vletěla do toho naplno. Odehráli dobrý poločas, už to ale nestačilo. Zápas hodnotím určitě kladně. Myslím, že jsme dneska měli na to položit čtvrtou pětku a získat 5 bodů. To je jediná škoda.“

Svižnější a divácky atraktivnější ragby předvedly překvapivě týmy v následujícím zápase, ve kterém se proti sobě postavily RC Tatra Smíchov B a RC Praga Praha B. Tatrovka porazila Pragovku 31:24. Pětky za Tatru pokládali: František Balák, Filip Colakidis, Maxim Rubáš, Leoš Kořený, Tomáš Kintr.

VR

9. 6. 2023
  • Australský fotbal trénink horní hřiště 9. 6. 2023 | 19:00 - 21:00
    Více podrobností
10. 6. 2023
  • Tonda Brabec - hřiště 10. 6. 2023 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností
11. 6. 2023
  • U14 - Tatra x Sparta - finále ligy 11. 6. 2023 | 17:00 - 18:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností

Praktické informace