Tatra vybojovala 3. místo v poháru ČSRU, porazila Říčany 41:7

Ve finálovém a zároveň v posledním zápase před zimní pauzou Tatra porazila Říčany a dostala se tak na 3. místo v rámci soutěže o pohár ČSRU.

Tatra měla v celém utkání jasnou převahu a postupně zvyšovala tlak na soupeře. První pětka padla už ve 3. minutě, pokládal kapitán mužstva Jiří Černý (5:0). První poločas byl plný hezkých akcí, které však většinou nakonec nebyly proměněny. Druhou a poslední pětku prvního poločasu pokládal v 23. minutě Vojta Havel, díky prokopnutí Karla Berounského tak Tatra zvýšila na 12:0. Tlak a napjaté nervy vyústily v menší šarvátku, která vedla k vyloučení na obou stranách – žlutou kartu obdrželi Marek Šimák a za Říčany vazač Matěj Růžička.

V druhé půli Tatra skórovala celkem pětkrát. Ve 45. minutě Karel Berounský zvýšil na 19:0, následovala technická pětka po dotlačení mlýnu do říčanského pětkoviště v 60. minutě (26:0) a v 65. minutě pokládal opět Jiří Černý (31:0). Po inkasované pětce následoval trestný kop, který Tatra proměnila (34:0). Nedlouho poté Říčany jedinou pětku tohoto utkání snížili stav na 34:7. Poslední a zároveň skvělou akcí zápasu byla pětka Vojty Havla, který získal míč na středu hřiště, využil příležitosti a samostatnou akcí skóroval, čímž zvýšil na konečné 41:7.

Trenér Říčan Tonda Brabec zápas komentuje takto: „Prohráli jsme celkem jednoznačně, nedařilo se to, co jsme chtěli. Neměli jsme dobré auty a mlýny a samozřejmě Tatra z toho těžila. Dostávali nás pod tlak a my jsme ustupovali a dostali jsme celkem dost pětek.“ Oproti poslednímu zápasu Tatry s Říčany jsme mohli vidět výrazný obrat ve výsledku. Podle trenéra Říčan předchozí zápas zkrátka týmu více seděl: „První zápas spoustě hráčům seděl a od prvních akcí se nám vše dařilo, tady to bylo obráceně, zkrátka se nedařilo. Standardní situace jsou jednou z věcí hry, kterou ten tým, když chce vyhrát, musí mít. Ukázalo se, že je na čem pracovat. Tatra se asi připravila líp než my.“

Trenéři Tatry chválili především dobrý výkon, zodpovědnou a kolektivní hru a nasazení celého týmu. „Asi jsme chtěli trochu víc, než soupeř a dobře jsme se na to připravili. Hodně jsme pracovali na chybách, co jsme udělali v zápase proti Říčanům v základní části. A celkově jsme se vyvarovali chyb, což bylo klíčové. Zásadní bylo určitě nasazení a přístup jednotlivců, pracovali na 100 procent. V týmu nebylo slabého článku.“ Říká Jan Žíla a dodává „Škoda, že je konec a že je zimní přestávka, forma teď byla dobrá“. Jan Čiverný v komentáři pokračuje: „Vrátili jsme se k základům, začali jsme dobře čistit. Důležité také určitě bylo, že když jsme vystřídali celý tým, tak všichni vlastně hráli to samé. Stále nám zůstávali na hřišti silní hráči. I když jsme vystřídali sedm lidí, nezměnil se tlak, výkon a nasazení zůstávalo stále stejné. V tom je asi ten úspěch, měli jsme silnou lavičku a to se tam spousta dobrých hráčů ani nedostala.“

Hezký ragbyový den sliboval už i samotný celodenní program. Krom zápasu o třetí místo se na Markétě utkaly i týmy Sparty a Pragy o vítězství Poháru ČSRU. Sparta porazila Pragu 35:17.

VR

9. 6. 2023
  • Australský fotbal trénink horní hřiště 9. 6. 2023 | 19:00 - 21:00
    Více podrobností
10. 6. 2023
  • Tonda Brabec - hřiště 10. 6. 2023 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností
11. 6. 2023
  • U14 - Tatra x Sparta - finále ligy 11. 6. 2023 | 17:00 - 18:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností

Praktické informace