Tatra x Dragon Brno 15:8

Tuto sobotu Tatra prolomila sadu proher a zvítězila nad Dragonem Brno. Většina prvního poločasu se odehrávala na půli Dragonu. Dlouhou dobu se ale nedařilo akce zakončit pětkou. Až v 21. minutě skóroval Karel Berounský (5:0). Podruhé si Tatra mohla připsat body za trestný kop v 26. minutě (8:0).

Dragon byl v druhé půli útočnější. Dostal Tatru pod tlak – na týmu se opět začal podepisovat nedostatek hráčů. První bodový zisk druhého poločasu patřil Dragonu (8:3). V 58. minutě Fífa položil pětku a Jacques prokopl (15:3). Do konce utkání ještě stačil Dragon snížit rozdíl položenou pětkou (15:8).

„Dnes jsme byli opravdu unavení, středeční zápas na nás zanechal stopy. První půle byla velmi dobrá. Zkoušeli jsme novou obranou metodu, která fungovala výborně. V rámci útoku jsme ale dlouhou dobu nedokázali úspěšně provést poslední přihrávku. Nakonec jsme bohužel skórovali jen jednou za velmi dlouhou dobu. Naše pozice na hřišti byla celý zápas dobrá, mlýny byly dnes také lepší. To je určitě zásluha i nového trenéra mlýnů Toma, který původně trénoval tým Hong Kong Scottish,“ komentuje zápas Phil. Za dobrou zprávu také považuje fakt, že se snad velmi brzy začnou postupně vracet zranění hráči, kteří aktuálně v týmu schází. „Dnes nám například chyběla křídla. Na jednom jsme dokonce museli mít pilíře. Vyléčené hráče ale začneme zařazovat velmi opatrně. Je pro nás mnohem důležitější, aby byli připravení hrát na podzim, než na jaře.“

„Byl to těžký zápas. Myslím, že oba týmy bojovaly s únavou. Čtyři dny mezi zápasy je krátká doba. Počasí a kluzký povrch také moc nepomohly. Upřímně si dnes Tatra opravdu zasloužila vyhrát, šli více kupředu. Naši kluci dnes dobře bránili. V obraně pracují velmi dobře pohromadě, stojí za sebou, náš útok určitě potřebuje ještě trochu práce. Celkově druhá půle pro nás byla lepší, pro Tatru jsme už nebyli jen sparing partner. Stále jsme ale dělali chyby v nesprávný čas,“ komentuje zápas trenér Dragonu Nigel Briggs.

25. 1. 2020
8. 2. 2020
 • Setkání přátel RCTS - Zabijačka a společné sledování TV Championship 8. 2. 2020 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
 • ZBUZANY U6-U12 8. 2. 2020 Zbuzany, 252 25 Zbuzany, Česko
  Více podrobností

Praktické informace

 • Video spot o nás

  Slušnost | Respekt | Radost | Výchova
  Krátký spot, který musíte vidět.

  to musíš vidět