Tatra x Praga 24:31

Na prvního Máje Tatra podlehla Pragovce 24:31. Celý zápas byl velmi vyrovnaný i přes velmi vysokou marodku Tatry. To, co zlomilo Tatře vaz, byly dvě trestné pětky v druhém poločase. První pětka Pragy padla už v první minutě zápasu (0:5). V 15. minutě pokládal Hóňa a pak prokopnul (7:5). Vzápětí pokládal Marek Šimák, Jacques prokopl (5:14). Poločas uzavřela Praga (14:10).

Druhý poločas začal trestným kopem pro Tatru (17:10). Pak se ale v rozmezí 10 minut dostala Praga do vedení a navýšila rozdíl díky dvěma trestným a jednou regulérní pětkou (17:31). Do konce zápasu padly ještě dvě pětky. První byla nicméně zrušená rozhodčím, předcházel jí předhoz. O výsledný rozdíl 24:31 se tak zasloužil Fífa pětkou a Jacques prokopnutím. Za zápas padly dvě žluté karty pro Tatru – Puma vyloučen za vysokou skládku, Vojtovi Márovi uklouzla ruka.

Phil Tatru chválil. „Byl jsem velmi potěšen výkonem kluků. Máme řadu zranění. Ve své kariéře jsem nezažil takové množství zraněných hráčů za sezónu. Samozřejmě jsem ale velmi zklamán výsledkem.“ V rámci hodnocení se Phil neubránil ostřejší kritice rozhodčího. Svými rozhodnutími prý uškodil oběma týmům.

Roman Šuster, trenér Pragovky, komentuje utkání následovně: „Z mého pohledu to bylo velmi kvalitní utkání. My jsme do zápasu šli s obrovským respektem a měli jsme poměrně dobrou přípravu. Tatra má své velké kvality, byť mají teď hodně zraněných hráčů. Zápas bohužel poznamenalo zranění Dana Rygla, to je mi hodně líto, bohužel i to je ragby. Trochu nás to vyvedlo z tempa a Tatra získala navrch. Myslím si, že jsme to zlomili až v druhý půli, díky naší hlubší střídačce. Zlomili jsme Tatru především v mlejnech, kdy jsme dokázali dvakrát skórovat technickou pětkou. To vlastně rozhodlo zápas. Krom toho jsem strašně spokojený s naším přístupem, dokázali jsme se proti Tatře hecnout a byl to pro nás velký test. Doposud jsme nehráli se špičkou tabulky. Zároveň bych chtěl pogratulovat Tatře k solidnímu utkání. Myslím, že zápas měl velkou kvalitu. Byl intenzivní, agresivní a technicky pěkný.“