Tatra x Říčany 21:25

V první půli pátečního zápasu měly Říčany jasnou převahu. Díky ofsajdu na straně Tatry už ve 4. minutě získaly první body (0:3). Následovaly dvě rychlé pětky a jedno úspěšné prokopnutí (0:15). Od 25. minuty Tatra zlepšila hru a ačkoliv donutila Říčany k několika chybám, body z žádné akce nezískala.

V druhé půli opět nejdřive bodovaly Říčany, po rucku skórovala mlýnovka (0:22). V 59. minutě po mlýnu na pěti metrech a náročné akci se Tatře konečně podařilo prolomit říčanskou obranu, pokládal Karel Berounský (7:22). Následovala série krásných akcí, která vedla ke dvěma dalším pětkám na straně Tatry, pokládali Radim Hutník a Hóňa (21:22). Zápas bohužel zakončil proměněný trestný kop Říčan a Tatra prohrála 21:25.

“Tento týden jsme netrénovali tak dobře, jak jsme měli. Říčany v první půli hrály velmi chytře. Měli jsme problém s nimi držet krok. Naše obrana byla špatná. Až v posledních dvaceti minutách jsme se probrali. Zkrátka jsme dnes nehráli dobře. A za to se musím omluvit.”  Komentuje zápas Phil Hopkins. Řešením této situace může být podle Phila větší zapojení mladších hráčů. “Mladší hráči dnes hráli velmi dobře. Jsou zkrátka připraveni ke hře. Hrají takovou hru, jakou bysme chtěli hrát, staší hráči se někdy vrací ke staršímu způsobu hry. To ale není to, o co se momentálně snažíme. Snažíme se o způsob hry podobné francouzkému ragby, kde je nejdůležitější rychlost.”

“Vyhráli jsme a za to jsme rádi. Nejeli jsme sem pro prohru, ale s tím, že chceme hrát vyrovnaný zápas. První půlka se nám celkem vydařila. Řekl bych, že jsme vedli zaslouženě. V druhé půlce jsme už byli trochu pod tlakem, kluci nám trochu utíkali, nakonec jsme to ale uhráli. Hrálo se hodně rojem a naše druhá a třetí řada byla postupem času už hodně unavená. To zapříčinilo i pro nás nervózní konec. Obrana byla z našeho pohledu ale dobrá, hlavně samozřejmě v první půli. Celkově ale kluci hráli výborně, hlavně tříčtvrtky,” komentuje zápas Tonda Brabec.

25. 1. 2020
8. 2. 2020
 • Setkání přátel RCTS - Zabijačka a společné sledování TV Championship 8. 2. 2020 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
 • ZBUZANY U6-U12 8. 2. 2020 Zbuzany, 252 25 Zbuzany, Česko
  Více podrobností

Praktické informace

 • Video spot o nás

  Slušnost | Respekt | Radost | Výchova
  Krátký spot, který musíte vidět.

  to musíš vidět