Tatra x Říčany 30:30

V sobotu Tatra remizovala s Říčany 30:30. Remíza byla vybojovaná a souboj to byl obzvláště ke konci zápasu napínavý. Oběma týmům komplikovala situaci rozsáhlá marodka, na obou stranách byly velké mezery převážně v útoku. První pětka padla už ve druhé minutě – Říčany skórovaly 0:7. Tatra odpověděla velmi rychle položením opět přítomného Romana Rygla (5:7). V následující půl hodině získaly převahu Říčany – díky dvěma trestným kopům a jednomu položení se dostaly do výrazného vedení (5:20). Do konce poločasu ale Tatra stačila rozdíl snížit trestným kopem a pětkou do šatny (15:20)

Druhá půle byla z pozice Tatry bojovnější. Kluci pokládali neuvěřitelné výkony a drželi tempo až do konce. Nejprve pokládaly ve 46. minutě Říčany (15:27). Rychlou odpovědí byla pětka Fífy (20:27). Dál pokládal Jacques a vyrovnal tak na 27:27. Poslední bodové zisky byly za trestné kopy – Tatra skórovala díky zborcenému mlýnu (30:27) a Říčany si mohly připsat body díky strhávání (30:30). Poslední akcí utkání byl opět trestný kop, který by dostal Říčany do vedení, nicméně Jan Kučera poprvé minul, oba týmy tak zaslouženě remizovaly.

„V první půli jsme nehráli dobře, ale v druhé byli hoši neskuteční. Zvlášť Roman a Filip Vacek. Nemělo by být možné v jejich věku hrát tak dobře. Ke konci jsem si myslel, že to vyhrajeme, ale opět rozhodčí měli příliš velký vliv na průběh zápasu, a to se projevilo. Měli by být ve svých rozhodnutí důslednější, a to na obou stranách,“ komentuje zápas Phil. Asistent trenéra Mark doplňuje: „Posledních 10 minut zápasu jsem si skutečně užil, kdyby tak kluci hráli celých 80. minut, bylo by to neskutečné. Dneska se nejvíc projevil charakter a týmová hra.“