Tatra x Vyškov 39:7

Druhý ligový zápas Tatra odehrála proti Vyškovu. Vyhrála 39:7. V první polovině zápasu Vyškov tvrdě bránil své území. První pětka padla až ve 14. minutě – díky Tedýsově přihrávce pokládal Vojta Mára (5:0). Ve 20. minutě bodoval za Vyškov Martin Kovář (5:7). Dále skóroval a prokopl Jacques (12:7).

V druhé polovině získala Tatra převahu – body si připsala celkem pětkrát. První pětku položil v 11. minutě Hóňa (17:7). V 16. minutě rychlou akcí přes polovinu hřiště skóroval Jacques (22:7). Následoval trestný kop, který v body proměnil Hóňa (25:7). Ve 30. minutě pokládal opět Jacques a Hóňa prokopl (32:7). Poslední akcí utkání byla pětka Vojty Havla, který zachytil šišku z  překopu Marka Šimáka. Hóňa prokopl a upravil skóre na konečné 39:7.

Phil Hopkins tentokrát chlapce chválil: “Obrana byla dobrá. Kondice se stále zlepšuje. Dělali jsme méně chyb, než minulý týden. Vyškov je nevypočitatelný protihráč, kopy jejich desítky jsou velmi dobré a nám chvíli trvalo, než jsme se tomu přizpůsobili. První polovina nebyla příliš dobrá, druhou jsme ale zakončili velmi silně. Zápas byl rozhodně lepší, než minulý týden. Oproti minulému týdnu se zlepšila komunikace na hřišti. Snažíme se naučit nový systém, nový způsob hry a pravděpodobně bude ještě chvíli trvat, než se to zcela poddá. Ale myslím, že si to kluci užívají. Když hrají, funguje to.”

Oproti tomu trenér Vyškova Pavel Pala se zápasem spokojený pochopitelně přiliš nebyl: “Ze začátku jsme se snažili hrát. Někde kolem dvacáté minuty se nám zranila tříčtvrtka a na mančaft to dolehlo, přestali být aktivní. Nechali jsme hrát Tatru a tím se to utkání překlopilo. Druhý poločas byl velmi špatný, nedostali jsme se k žádné pořádné akci. Obrana byla dobrá, pokud ale nehrajeme dopředu, nemůžeme dát zkrátka body.” Aktuální situace může být také následkem momentálního nedostatku hráčů ve Vyškově. Situaci podle Pavla Paly mimo jiné komplikuje povinná účast na poháru Nadějí.

25. 1. 2020
8. 2. 2020
 • Setkání přátel RCTS - Zabijačka a společné sledování TV Championship 8. 2. 2020 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
 • ZBUZANY U6-U12 8. 2. 2020 Zbuzany, 252 25 Zbuzany, Česko
  Více podrobností

Praktické informace

 • Video spot o nás

  Slušnost | Respekt | Radost | Výchova
  Krátký spot, který musíte vidět.

  to musíš vidět