Prague Youth Rugby Festival

Mládežnické a dětské ragby v České republice zaznamenává v posledních letech velký rozvoj. Naše kluby se se svými mládežnickými týmy účastní turnajů v Německu, Itálii a Francii, kde se v mnoha případech dokáží umístit mezi nejlepšími. Počet týmů a tedy dostatek konkurence však v porovnání s těmito zeměmi není dostatečný. To byl také jeden z důvodů proč se v roce 2013 setkali zástupci tří ragbyových klubů a to RK Petrovice, RC Tatra Smíchov a RC Mountfield Říčany a dohodli se, že využijí svých kontaktů a zkušeností a uspořádají mezinárodní ragbyový turnaj dětí a mládeže

Nejbližší PYRF se uskuteční:

  • 3. – 5. dubna, 2020 (jarní část)
  • 12. – 14. červen 2020 (7s)
  • 16. – 18. říjen 2020 (podzimní část)

Jedná se o největší rugbyový turnaj v České republice. Poprvé se konal v roce 2014 a od té doby každým rokem roste. Turnaj se od roku 2019 pořádá ve třech termínech (jaro, léto, podzim) za účasti desítek mužstev a stovek mládežnických ragbistů a ragbistek z celé Evropy.

Vize

Prague Youth Rugby Festival je především ragbyovým svátkem pro všechny hráče, trenéry, rodiče i diváky. Věříme, že úspěšná tradice mládežnického ragbyového festivalu ve střední Evropě se bude dale rozvíjet.

Kontaky

Více na http://pyrf.webnode.cz/
hlavní e-mail | pyrf@estec.cz

Více zde: https://pyrf.webnode.cz/english-version/

Nic z 2. 7. 2022 na 9. 7. 2022.

Praktické informace