Nábor dívky

Jsi holka, chceš zkusit ragby a nevíš kde?

Na Tatře Tě rádi uvidíme!

Jednoduše přijď na trénink. Více tady: Chci zkusit ragby!

První tým děvčat na Tatře vznikl už v roce 2005 a od té doby píšeme nepřetržitě historii dívčího a ženského ragbyového týmu kobylek.

Současnost

V kategoriích U6 až U14 hrají děvčata společně s chlapci. V letošním roce 2018 má každá mládežnická kategorie až do U14 alespoň tři děvčata. Sice by se mohlo zdát, že se holky mezi kluky ztratí, ale opak je pravdou a většina z děvčat mezi kluky vyniká a to nejen díky své rozumové vyzrálosti. Děvčata v nižších kategoriích často na turnajích vytvářejí společně s holkami z jiných klubů čistě dívčí týmy, které jsou vyrovnanými soupeři pro chlapecké týmy.

V kategoriích U12 a U14 mohou děvčata zůstat o rok déle, tzn. do 15 let mohou hrát s chlapci.

Děvčata mezi 15 a 18 lety hrají dívčí soutěž, která se v současnosti rozvíjí a čítá 4 týmy děvčat.

Od 17 let je možné ostaršení a holky tak mohou hrát ženskou soutěž. K tomuto kroku se přistupuje pouze v případě, že hráčka splňuje předpoklady herní a fyzické vyspělosti.

Budoucnost

Na Tatře jsme si  dali za cíl podporovat a společně s jinými týmy vybudovat samostatnou stabilní dívčí soutěž. Proto bychom od podzimu rádi vytvořili tréninkový tým děvčat – dorostenek a klubová vize do blízké budoucnosti počítá i s týmy pro mladší dívčí kategorie.

Od září 2018 startujeme projekt akademie dívky 7´s, kdy se dívky napříč kategoriemi od U10 budou mít možnost účastnit společných tréninků pro děvčata, nad rámec tréninků s chlapci. Akademie bude zaměřena na rozvoj sportovně atletických schopností, přičemž jejím cílem je hráčky kvalitně připravit na soutěž hráček U18. V rámci akademie budou probíhat náborové akce a v případě rozvoje věříme v navýšení tréninkových jednotek, soustředění dívek a postupné vytvoření samostatných stabilních dívčích týmů.

Dívčí akademie povede Standa Král, který patří mezi hlavní iniciátory rozvoje soutěže dívek a v současnosti je trenérem žen a dívek RC Tatra Smíchov a rovněž reprezentačním trenérem kategorie U16 a U18 dívek. Za poslední čtyři roky Standa odvedl s ženským týmem neskutečný kus práce, který Tatrovačky vynesl mezi přední týmy české Elitní série, kde již podruhé bojuje o titul. Společné úsilí Tatrovaček na poli propagace ženského tatrováckého ragby vyústilo ve stabilní B tým, který letos obhajuje vítězství v druhé nejvyšší soutěži žen.

Kontakty na trenéry zde

9. 6. 2023
  • Australský fotbal trénink horní hřiště 9. 6. 2023 | 19:00 - 21:00
    Více podrobností
10. 6. 2023
  • Tonda Brabec - hřiště 10. 6. 2023 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností
11. 6. 2023
  • U14 - Tatra x Sparta - finále ligy 11. 6. 2023 | 17:00 - 18:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností

Praktické informace