Archives

Ozvěny víkendu 10.-12. 5. 2024

Víkendový program začal už v pátek utkáním Extraligy ragby XV. V předposledním 9. kole základní části jsme doma přivítali Spartu.

 

Muži
RC Tatra Smíchov – RC Sparta Praha 24:0 (12:0)

Body: Dan Šrejma 10 (2P), Karel Šampalík 4 (2KP), Antonín Vobr 10 (2P)

V předposledním 9. kole základní části Extraligy ragby XV jsme na domácím hřišti přivítali Spartu. Po celé utkání jsme měli převahu v organizaci hry. Jisté skládky nedovolily soupeři rozvinout delší útočnou aktivitu, takže jsme udrželi čisté konto.

Foto ze hry a fotogalerie z utkání: Miloš Březina

 

Jako podavači míčů v tomto utkání nastoupili hráči a hráčky kategorie U8.
Před utkáním a o poločasové přestávce si před diváky na tribuně zahráli ragby a ukázali svoje dovednosti.

 

Proti Spartě jsme nastoupili v úplně nové sadě dresů. Jde o kompletní sadu Canterbury včetně trenýrek. Vzorem jsou „kostky“, které jsme měli na dresech už v minulosti. Tentokrát ale černobílou šachovnici nahradila černá barva a odstíny šedé.

 

U23
RC Bystrc – RC Tatra Smíchov U23 72:7 (34:0)

Body: Daniel Komárek 5, Čestmír Řanda 2

Hráči Bystrce nám chtěli vrátit prohru z našeho prvního utkání v základní části 1. ligy. To se jim podařilo. Dovolili nám položit pouze jednu pětku.

 

U18
Bystrc/Ostrava/Havířov – Tatra 7:50 (0:26)

Nedělní zápas v Brně proti srdnatě bránícímu soupeři jsme zvládli. I přes vlažný vstup do utkání jsme v jeho průběhu byli schopni naši hru zjednodušit a zrychlit a tím mít zapas pod kontrolou. Děkuji všem hráčům, obzvláště těm, co již měli odehrány zápasy za Muže, U23 a U16.
Karel Šampalík

 

U16
Tatra – Slavia 86:0 (34:0)

U16 absolvovala opět sobotní dvojutkání, které se odehrálo doma na Tatře.
Jednoznačný průběh utkáni, kdy jsme plnili zadané úkoly a ukázali náš postupný vzestup.

Tatra Naděje – BVP 63:21 (38:0)

Utkání, kde nás opět posílili hráči U14, ale přesto jsme utkání dohrávali ve 12 z důvodu četných zranění. Zápas ukázal, jak je důležité mít dostatek herního času, je tím prostor pro viditelné zlepšení všech, kteří na sobě kontinuálně pracují (např. Štěpán Moulis).
Filip Vacek

 

U14
Tatra – Petrovice 52:7 (24:0)

Dobrá kolektivní obrana zdobená aktivními skládkami a následné útoky jak rojem tak i útokem vedly k zaslouženému výsledku. Silná lavička doplňovala mezírky a celý výkon působil velice kompaktně. Chválím pozitivní přístup týmu.

Děkuji všem hráčům a realizačnímu týmu za předvedený výkon.
Jan Čiverný

 

spol. RA Brno Petrovice B/Olymp – Tatra B 31:29 (17:7)

Druhý tým U14 vyrazil do Brna. Desetibodovou ztrátu z prvního poločasu se přes nasazení nepodařilo dohnat a domácí tým uhájil těsné vítězství.

 

U12

Kategorie U12 na Dragon Cup 2024. Alespoň dvakrát do roka zažít Moravu. Přeji moravským trenérům a hlavně dětem zažívat častěji atmosféru na RT v Čechách (nenápadný apel na komisi mládeže).
Po jedné prohře bereme bramborovou placku a naše cesta na přebory pokračuje dál.

Děkujeme Lindě z RC Dragon Brno za pohostinnost.
Martin Olič

 

U10

Kategorie U10 v Brně předvedla nejspíš svůj nejlepší turnajový výkon za celou sezónu a vše do sebe krásně zapadlo. Dobrá týmová hra, podpořená kvalitními výkony jednotlivců ve všech 3 týmech, co do Brna odjely.

1. tým zaslouženě vyhrál a odvezl si si z Brna pohár pro vítěze, 2. tým přivezl krásné 6. místo a 3. tým vybojoval 13. příčku z 25 týmů. Díky všem hráčům a trenérům U10. A také velké díky RA Brno a skvěle připravený turnaj.
Jan Plíčka

 

U8

Kategorie U8 přivezla z Brna 3. místo. Dva týmy a spousta radosti. Jeden tým sbíral zkušenosti z turnaje a druhý tým, oslaben neúčastí některých opor, prohrál jediné dva zápasy, které byly bohužel klíčové. Na MČR je třeba doladit obranu a pak to už nějak dáme.
Díky sponzorovi #warehouse1.
Vlastimil Doksanský

 

 

Pozvánka na další utkání – dvojzápas v sobotu 18. května 2024


Sportovní worskshop Fotíme ragby

Přijďte se naučit, jak atraktivně fotit ragbyové zápasy. Workshopem vás provede profesionální sportovní fotograf Pavel Lebeda.

Pojďte si vyzkoušet roli sportovního fotografa na zápas v rugby a zažijte napětí provázející obor sportovní fotografie. Pod vedením profesionálního sportovního fotografa Pavla Lebedy si vyzkoušíte, jak vytvořit úchvatnou akční sekvenci, zachytit pohyb a celkovou atmosféru hry.

Více informací a objednávka

 


Ozvěny víkendu 4.-5. 5. 2024

První květnový víkend měli muži a hráči U18 volno. Kategorie U8, U10 a U12 vyrazily na zkušenou do Frankfurtu nad Mohanem na tradiční mezinárodní turnaj SCF 1880 Gonder Jugendfestival. U14 a U16 pokračovaly v domácích soutěžích.

 

U16
Tatra – Říčany 36:7 (15:7)

Kategorie U16 absolvovala náročný dvojzápas doma a v Českých Budějovicích.
Díky pomoci hráčů U14 a snaze celého týmu jsme obě utkání zvládli na výbornou.
Tatra A – na hřišti jsme předvedli, bez možnosti střídat, krásné celoplošné ragby s organizovanou a důraznou obranou. To na soupeře platilo a tím jsme získali potřebné sebevědomí a potvrzení o správnosti naší cesty.
Filip Vacek

 

 

KRARARUBU – Tatra Naděje 19:92 (12:36)

Naděje U16 odjely z důvodu zranění a nemocí jen v 11 hráčích do ČB proti Krararubu, a to včetně posilnění o 3 hráče U14 (Adam Dufek, Michal Faruzel a Štěpán Vacek). Soupeř přistoupil na vyrovnané počty, a tak je skóre jen orientační informací. To důležité se ukázalo na hřišti, kde jsme ve všech činnostech jasně dominovali. Díky celému RT a hráčům za snahu i předvedené výkony.
Filip Vacek

 

U14
Tatra – Říčany 36:5 (17:0)

Dobrá hra kompaktního roje, připravovala prostor a rychlé balony pro naše útočníky.
Začlenění kopů a dobré rozhodování v útočné fázi brzy přineslo své ovoce.

Děkuji všem hráčům za předvedený výkon a realizačnímu týmu za vzornou práci.
Jan Čiverný

 

U12
Guten Rugby!
Jako vždy na turnaji ve Frankfurtu parádní organizace a nádherná utkání. Zkušenosti, které jsme získali ze své hry a hry ostatních týmů ať U8, U10, U12 a U14 nikde jinde než na zahraničních turnajích nelze získat. Poučení, že bojovat se musí až do konce, i když se prohrává, tak nádherně předvedli ve finále hráči U8 a U10.

Hráči U12 Tatra I předvedli první den zpočátku nádherný výkon započatý velice kvalitním bráněním a podporou až na podporu v racích, která se nám postupně zlepšovala i proti velmi kvalitním soupeřům.

Den druhý: jak na houpačce.
Někdy hezké, ale vzápětí jsme padali dolů a hledali jsme chyby všude jinde než u sebe. Myslím, že nám neprospělo „odmítání a prorážení“. Nejsme na to zvyklí. A nemůžeme spoléhat na jednoho hráče.
Pokud se z toho poučíme, tak nás to posune.

Hodnocení hráčů:
Nejlepší: Lukáš Paulas
Nejužitečnější: Hugo Gil
Nejhezčí sólo: Adam Čásenský(přes celé hřiště)
Jiří Káďa Olič

Tým U12 Tatra II – tento tým naprosto předčil očekávání trenéra. Nevím, jestli si hráči a hráčky uvědomovali prestiž a možná důležitost jednotlivých utkání, či jen efekt toho, že hrají proti jiným týmům než v malém českém ragbyovém rybníčku, a nebo se jen začíná projevovat téma z tréninku. Ale hráči odvedli výkony u hranici svých možností a jen málo věcí jim lze vytknout. Nelze vyzdvihnut hru jednotlivce. Takže jako tým za 1. Klobouček dolů dámy a pánové.
Čím více pozitivních věcí a ponaučení si odnesou sebou do dalších utkání, tím jenom dobře pro jejich růst.

Děkuji trenérům konkrétně Káďovi, Patrikovi a výpomoci Vláďovi, rodičům za podporu a ostatním z realizačního týmu dětského rugby.
Tschüss Frankfurt, Martin Olič

 

U10
Kategorie U10 díky velkému zájmu hráčů přivezla do Frankfurtu 3 týmy.

Pro tým Tatra III byl tento turnaj tvrdou zkouškou, ve které se nikdy nevzdali a i přesto, že všichni soupeři byli nad jejich síly, tak pokaždé na hřišti ze sebe vydali všechno a bojovali o každou pětku. Díky tomuto jejich úsilí a většímu počtu položených pětek skončili předposlední. A jsme si jisti, že se po tomto turnaji vracejí jako lepší hráči a určitě se spoustou skvělých zážitků.

Tým Tatra II se první hrací den v sobotu, hůře srovnával s menším hřištěm, větší tvrdostí a rychlejší hrou. I díky tomu se mu povedlo v sobotu vyhrát pouze jeden zápas a v neděli hrál o konečné 17. až 20. místo. V neděli už se dokázal s hrou na menším hřišti a odlišnými pravidly vyrovnat lépe a oba svoje zápasy vyhrál. Určitě to byla pro hráče výborná zkušenost která je obohatila a posunula dál.

Tým Tatra I dokráčel během víkendového turnaje do finále. Některé zápasy byly tvrdé a náročné a v některých se povedlo ušetřit nějaké síly.
Ve finále jsme nastoupili proti domácímu týmu, který byl bohužel lepší, o něco dravější a tvrdší. Zaslouženě zvítězil. Odměnou hráčům za předvedený výkon je krásné 2. místo.

Pro hráče určitě bylo přínosem vyzkoušet si hru na užším hřišti s větším počtem hráčů. Dostávali se pod větší tlak a museli se rozhodovat rychleji. V tomto je určitě Frankfurt velkým přínosem.

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat za úžasnou fanouškovskou kulisu při finále kategorie U10 o kterou se postarala Tatra, Pragovka, rodiče a další. Troufám si tvrdit, že jsme byli hlasitější než domácí fanoušci.
Dale ještě velké díky Halině, Fandovi, Michalovi, Sísovi a Bůčkovi.
A speciální díky zdravotnici Aničce.
Jan Plíčka

 

 

 

U8
Kategorie U8 ve Frankfurtu kráčela bez porážky až do finále. Tam nás zaskočil nástup soupeře na hřiště ve stylu nástupu hráčů amerického fotbalu. Zápas samotný byl v první půli jasně ovládán soupeřem, který položil 3 pětky. Druhá půle byla z naší strany o 100 % lepší. Vytvořili jsme si několik šancí, ale využili jsme pouze jedinou. Prohra 20:5 pro nás znamená 2. místo v turnaji.

Všem hráčům děkuji za to, jak se dovedli vypořádat s rozdílnými pravidly. Máme co zlepšovat, což je určitě motivace do budoucna. Také děkuji realizačnímu týmu ve složení Lukáš Filip a Dan Veniger za obrovskou pomoc během celého víkendu!
Vlastimil Doksanský

 

Celkový přehled výsledků turnaje SCF 1880 Gonder Jugendfestival 2024

 

Pozvánka na další utkání


Pozvánka na valnou hromadu

Vážení členové klubu,

dovoluji si Vás tímto pozvat na Valnou hromadu, která se bude konat v úterý 14. května 2024 od 18:00 v klubovně (FCC rugby arena, Smrčinská ulice, Praha 5, Smíchov).

Zveme jak členy s hlasovacím právem, tak i zákonné zástupce členů bez hlasovacího práva, aby měli možnost se blíže seznámit s činností klubu.

Program:

  1. Zpráva Výkonného výboru o jeho činnosti a plnění závazků RC
  2. Zpráva prezidenta klubu k hospodářským výsledkům roku 2023
  3. Zpráva Kontrolní komise
  4. Schválení hospodářských výsledků roku 2023
  5. Schválení rozpočtu na rok 2024
  6. Informace sportovního ředitele o sportovní činnosti
  7. Informace o provozu a rozvoji areálů
  8. Navýšení členských příspěvků od roku 2025
  9. Diskuse

Roman Rygl, prezident


Eden Park podporuje Tatru

Eden Park je luxusní francouzská módní značka, která si zakládá na kvalitě svých výrobků a dohlíží na i ty nejmenší detaily. Oblečení a doplňky jsou v rugby stylu francouzských týmů. Ikonický růžový motýlek Eden Parku byl inspirován maskotem ragbyového týmu zakladatelů této značky – růžovým panterem. Značka byla založena v roce 1987.

Eden Park, který otevřel obchod v OC Palladium, v rámci nastartování dlouhodobé spolupráce poskytl reprezentativní oblečení pro 40 hráčů seniorské kategorie včetně realizačního týmu.

Hráči obdrželi košili a svetr na zip. K tomu slevové kartičky na nákup zboží v prodejně Eden Park v OC Paladium. V současné době se připravuje kolekce i pro tým žen.

Budou probíhat jednání o podpoře České rugbyové unie.

Doporučujeme navštívit obchod Eden Park v OC Paladium, kde je z čeho vybírat!


Ozvěny víkendu 27.-28. 4. 2024

Uplynulý víkend byl náročný pro naplánování sestav pro zápasy Áčka, U23 a U18. Někteří hráči mohou nastoupit za všechny tři týmy, ale jejich víkendový hrací čas nesmí překročit tři poločasy. Vzhledem k tomu, že Áčko a U23 hráli utkání téměř ve stejnou dobu, museli jsme tomu přizpůsobit sestavy.

 

MUŽI
RC Mounfield Říčany – RC Tatra Smíchov 27:17 (17:3)

Body: Karel Šampalík 7 (TK+3KP), Daniel Komárek 5, Martin Černohorský 5

Foto: Jiří Koliš

V přímém souboji o první místo v tabulce Extraligy ragby XV jsme v Říčanech neuspěli. I když jsme vyhráli druhý poločas, na celkové vítězství to nestačilo.

Fotogalerie: Miroslav Kuběna

 

U23
RC Tatra Smíchov – RC Zlín 22:25 (22:15)

Body: Matyáš Kuba 5, Čestmír Řanda 7 (P+KP), Tadeáš Lauterkranz 5, Ivan Volf 5

Zlín si od nás odváží vítězství, když se nám nepodařilo skórovat ve druhém poločase. Přesto si do tabulky připisujeme dva bonusové body – za 4 položené pětky a rozdíl ve skóre menší než 7 bodů.

 

Ženy
I na posledním turnaji jarní sezóny Elitní série žen MČR v Olomouci nás postihlo pár zásadních absencí klíčových hráček. Nicméně oba naše ženské týmy se s tím vyrovnaly se ctí.

B tým sice všechny své zápasy prohrál, ale je vidět, že jeho hra se turnaj od turnaje zvedá.
A tým naopak ve všech svých zápasech nezaváhal a i finálový zapas měl jasně ve své režii.

V poločase soutěže vedeme tabulku a těšíme se bohužel až na září, kdy soutěž pokračuje.
Teď držíme palce všem našim reprezentantkám v kvalifikaci na OH 2024, ale i celé náročné reprezentační sezóně.
Stanislav Král

 

U18
Tatra – Říčany 15:23 (0:10)

V nedělním zápase byl náš soupeř lepší a zaslouženě vyhrál. Jako pozitivum vidím, že i přes nepříznivý vývoj zápasu jsme nesložili zbraně a bojovali až do konce. Jsem přesvědčen, že je to cenná zkušenost a letos ještě dostaneme šanci na reparát. Všechny hráče vyzývám k maximální docházce a úsilí v přípravě. Děkujeme všem našim příznivcům za podporu.
Karel Šampalík

 

U12
Kategorie U12 v Říčanech – oproti podzimu jsme se v dovednostech posunuli o kus dál. Nedostatky ve hře napravíme neb, jak říká NJ: „We will fix it“. Pracujeme dál, hlavu nahoru, cesta je cíl a teď hurá do Frankfurtu.
Martin Olič

 

U10
Kategorie U10 byla v neděli na turnaji na Slavii. 6 týmů, hodně bojovnosti a opět byl vidět posun v naší hře. Teď už se těšíme do Frankfurtu a jsme zvědaví, jak se vyrovnáme s tvrdou hrou německých týmů. Díky všem za účast a krásnou neděli.
Jan Plíčka

 

U8
Kategorie U8 odehrála další turnaj na pražské Spartě. Týmy ukázaly pěkné útočné ragby. Zapracovat musíme na organizované obraně a kvalitních skládkách. Děkuji všem hráčům, rodičům a všem trenérům a asistentům.

 

U6
28. 4. jsme pořádali 9. rugbyový turnaj U6, na kterém jsme mohli vidět 30 Tatrováků v 5 týmech.
Poděkování za krásný turnaj patří všem hráčům i hráčkám, ale i všem rodičům, kteří se podíleli na organizaci.
Vojtěch Mára

Fotogalerie: Martin Magula

 

Pozvánka na další utkání

   

 

 

 

 

 


Pavel Kruse v Jihoafrické republice

Pavel Kruse (2006), kterého běžně můžete vidět hrát v dresu Tatry, odcestoval v březnu do Jihoafrické republiky za cílem studovat a hrát ragby.

Do srpna bude tedy studentem i hráčem na Maritzburg college, jedné ze sportovně nejproslulejších jihoafrických středních škol. Konkurence v ragby je zde opravdu nesmírná. V kategorii U18 má škola celkem 12 týmu seřazených podle výkonnosti. Pavel hraje za druhý tým a střídá do prvního týmu, což je neuvěřitelný úspěch.

Kromě veliké konkurence na postech na jedné škole je středoškolské ragby v Jihoafrické republice známo obrovskou rivalitou mezi jednotlivými školami. Studenti mají často povinné návštěvy utkání prvního týmu, aby byla vytvořena co nejlepší atmosféra a stává se tak, že počet fanoušků je nejen v řádech stovek, ale i tisíců. K tomu mají studenti nacvičené bojové pokřiky ve kterých se snaží ostatní školy předčit.

Pavel zde především studuje střední školu. Jeho běžný den tedy vypadá zhruba takto:

6:40 Snídaně
7:30-14:00 Vyučování
14:00 Oběd
14:45-17:15 Trénink
17:40 Večeře
18:30-20:00 Samostudium
21:00 Večerka
V sobotu utkání a neděle volno.

Pavlovi přejeme co nejvíce studijních i herních úspěchů a těšíme se na jeho návrat.

Zdroj: www.instagram.com/rctatrasmichov

Foto: @liambecket_ a @luckabox


Ozvěny víkendu 19.-21. 4. 2024

Víkendový program začal už v pátek 19. dubna extraligovým utkáním Tatra – Praga. V sobotu hrál tým U23 v Přelouči a svá utkání odehrály i mládežnické týmy.

Muži
RC Tatra – RC Praga 26:22 (19:10)
, Extraliga ragby XV, 7. kolo, 19. 4. 2023

Body: Miloš Vrána 5, Karel Šampalík 6 (3KP), Martin Černohorský 5, Dominik Haderer 5, Antonín Vobr 5

Vítězství se v chladném a větrném počasí nerodilo snadno. Soupeř bojoval a bodově byl neustále na dostřel. Praga měla dobře organizovaný roj, na jehož některé akce jsme reagovali s vypětím všech sil. Drama vyvrcholilo trestným kopem soupeře v uplynulém čase, který naštěstí nepřešel do autu před naším brankovištěm a my mohli utkání odkopnutím míče do autu ukončit.

 

Utkání sledovali se svými rodiči hráči kategorie U10. Malí ragbisté fandili a pomáhali jako podavači míčů. Diváci zaplnili značnou část kryté tribuny.

Fotogalerie Miloše Březiny

 

U23
Přelouč – Tatra U23 29:26 (24:7)

Body: Kryštof Berounský 10 (2P), Čestmír Řanda 6 (3KP), Adam Skala 5, Adam Košata 5

Zlepšený výkon hráčů U23 ve druhém poločase nestačil v Přelouči na vítězství a domácí nám oplatili porážku z posledního utkání na Markétě.

Článek a foto z www.rugbyprelouc.cz

 

U18
Tatra – Olomouc/Zlín 107:0 (50:0)

V neděli 21. 4. 2024 odehrála naše U18 domácí utkání se společenstvím Olomouc/Zlín. V utkání se nám dařilo plnit náš herní plán a soupeře jsme přehráli kolektivním výkonem po všech stánkách. Děkuji všem hráčům za přístup. Obzvláště těm, co nastoupili v sobotu za U23. Velice dobře zápas zvládli všechny čtyři ostaršené mladé pušky z U16. Děkujeme všem našim příznivcům za podporu.
Karel Šampalík

 

U16
Tatra A – Slavia 53:5 (26:0)

Tatra Naděje – Zlín/Olomouc 29:5

Tento víkend jsme měli opět dvojutkání, které bylo tentokrát na domácím hřišti. Tatra U16 „A“ tým přivítal Slavii Praha, Tatra Naděje U16 hráli proti společenství Zlín/Olomouc.

Obě utkání proběhla v deštivém počasí, které bylo nevýhodné spíše pro náš herní styl. Přesto oba týmy prokázaly velké zlepšení oproti předchozím zápasům zejména v obraně a schopnosti se přizpůsobit daným podmínkám. Tým Nadějí posílili hráči U14, kteří se rozhodně neztratili a přispěli k velmi dobrému výkonu. Co zlepšit? Pro celou kategorii je nyní téma příjem míče v pohybu, zrychlení tempa hry a schopnost hrát 1 na 1. Velké díky za podporu fanoušků, kteří nás přišli podpořit, doufáme, že se jim předvedená hra líbila a příště dorazí znovu.
Filip Vacek

 

U14
Tatra A – Praga 35:5 (15:0)

Dodržení herního plánu. Využívání křídelních prostor pro naše útoky.
Zhoršila se nám disciplína, šest trestných kopů za ofsajdy. Úspěšné zapojení hráčů z Béčka.

Tatra B – spol. RA Brno/Petrovice/Olymp 39:20 (27:0)

Zápas plný bojovnosti a hra na hranici fyzických a technických možností. Super výkon. Takhle by měl vypadat přístup těch hráčů, kteří chtějí hrát za Áčko.

Děkuji všem hráčům za předvedený výkon a realizačnímu týmu za vzornou práci.
Jan Čiverný

 

U12
Kategorie U12 měla svůj turnaj na domácím hřišti na Tatře. 42 dětí včetně 12 dívčích kobylek, celkově 4 týmy. Nejlepší trénink je zápas. Posouváme dovednosti dopředu.
Martin Olič

 

U10
Kategorie U10 měla turnaj u Rokytky na Pragovce. Na turnaj dorazila z Moravy i Bystrc. Postavili jsme 6 týmů a všechny odehrály krásné zápasy. Po počátečním pomalém rozjezdu byly vždy přinejmenším vyrovnaným soupeřem a předváděly krásnou rychlou útočnou hru. Stále se zlepšujeme a vypadá to, že jdeme správným směrem. Díky trenérům a všem dětem za účast.
Jan Plíčka

 

U8
Kategorie U8 byla na turnaji konaném na Slávii v Edenu. Parádní atmosféra, super zápasy a víme, kde se máme zlepšovat. Nadšení děti nebralo konce. Jdeme správným směrem.
Vlasta Doksanský

 

U6
Turnaj v Říčanech v neděli 21. 4. jsme absolvovali se čtyřmi týmy, které předváděly oku lahodící podívanou.
Vojtěch Mára

 

POZVÁNKA NA PŘÍŠTÍ TÝDEN

 

 

 


VEO – jak sledovat zápasy Tatry online

Ve Veo Live můžete sledovat živé přenosy sportovních přenosů týmů a klubů z celého světa.
To znamená, že můžete sledovat, jak vaše děti, vaši přátelé nebo místní hrdinové fungují jako nikdy předtím.
Když klub vysílá živý přenos pomocí kamery Veo, jeho sledující obdrží upozornění, které je zavede přímo do akce v aplikaci Live.

Díky zařízení Veo můžeme vybrané zápasy nejen nahrávat, ale i streamovat a umožnit všem, kteří nás zrovna nemohou podpořit osobně, sledovat zápasy online.

Co je třeba?

Stáhnout si do svého mobilního zařízení (přes Google play/Apple store) aplikaci „Veo Live“.

Zde si založíte vlastní účet (jméno, e-mail, heslo) a zadáte, že chcete sledovat klub RC Tatra Smíchov.
Jakmile začne „Live vysílání“, tak vám přijde upozornění a můžete zápas na svém zařízení sledovat ihned.
Neváhejte a udělejte to hned, ať už nepropásnete ani jeden zápas.


Ozvěny víkendu 12.-14. 4. 2024

Víkendový program začal pro naše černobílé barvy tentokrát už v pátek, kdy tým U23 nastoupil v Edenu proti Slavii.

Muži
JIMI RC Vyškov – RC Tatra Smíchov 24:40 (7:17)

Body: Karel Berounský 5, Karel Šampalík 10 (5KP), Martin Černohorský 10 (2P), Miloš Vrána 5, Lopeti Semiesoni Toia 5, Dominik Haderer 5

Vyškov bývá doma silný, proto je naše vítězství cenné. Celou dobu jsme utkání kontrolovali a nepustili soupeře, aby se k nám bodově dotáhl. Získáváme i dva bonusové body.
Příští utkání v pátek 19. 4. 2024 od 17:30 doma s Pragou.

 

U23
RC Slavia Praha – RC Tatra Smíchov U23 65:9 (20:9)

Body: Daniel Komárek 9 (3TK)

Už v pátek 12. 4. 2014 jsme nastoupili v Edenu proti domácí Slavii. Slavia dominuje 1. lize a jejím jednoznačným cílem je postup do Extraligy. V utkání s naším týmem U23 to ukázala ve druhé půli, kdy nám nedovolila bodovat. V hledišti jsme měli početnou skupinu příznivců.
Příští utkání odehraje tým U23 v sobotu 20. 4. od 14 hodin v Přelouči.

Fotogalerie: Miroslav Kuběna

 

Ženy

V sobotu proběhl Den ženského ragby v Říčanech a my jsme byly u toho! Vyjely jsme na turnaj se třemi týmy ve dvou kategoriích – U15, ženy “A”, ženy “B”. V ženách Áčko vyhrálo všechna utkání a obsadilo tak první místo, Béčko se oproti turnaji ve Vyškově velmi zlepšilo a vyrovnalo se týmům, které nás porážely.

Kristýna Yassu Riegertová: „Hrála jsem po delší pauze kvůli zranění, takže jsem měla respekt k prvnímu turnaji. Chvíli mi trvalo se rozehrát, ale hrálo se mi dobře. Bojovaly jsme a sehrály spoustu náročných zápasů.“

 

Dívky

Náš první společný turnaj dívek U15 byl ve vysokém tempu. První zápas jsme vyhrály, souboj s Babicemi se nám už tolik nevydařil, soupeř byl víc sehraný. V odpolední části nám už docházely síly a soupeřky byly větší a dravější. Naše holky to nevzdaly a bojovaly. Turnaj hodnotíme kladně a se vztyčenou hlavou. Už se těšíme na příští turnaj.
Petra Oličová

 

U18
Dragon/Vyškov – Tatra 10:38 (0:26)

Povinnost splněna – v neděli 14. 4. 2024 naše U18 poměřila v Brně síly se společenstvím Dragon/Vyškov. Utkání skončilo naším vítězstvím v poměru 38:10. Jako největší pozitivum vidíme, že při neúčasti některých opor týmu, dostali všichni ostatní hráči dostatek hracího času. V samotném zápase jsme předvedli několik velice povedených řešení herních situací, které zpravidla skončily položením pětky. Děkujeme všem hráčům za přístup.
Karel Šampalík

 

U16
BVP Academy – Tatra B 0:66

Naděje U16 cestovaly do Vrchlabí společně s kategorií U14, která zde hráli také s B týmem. Soupeřem obou týmů bylo společenství BVP (Babice, Vrchlabí, Přelouč).
Tým byl posílen 3 hráči z U14 – Gigi, Damián, Michal Faruzel, kteří se rozhodně neztratili a předvedli nebojácný výkon. Zápas byl celou dobu v naší režii s konečným výsledkem 66:0.
Neodolali jsme příležitosti a vydali se k blízkému toku Labe, kde jsme oslavili první návštěvu tohoto klubu, který nás skvěle pohostil a zajistil velmi příjemnou atmosféru.
Filip Vacek

 

U14
Petrovice – Tatra A 14:34 (7:17)

Soustředěný výkon a kontrola hry pod tlakem. Z důvodu zranění jsme hráli 10 min. ve 13 a druhý poločas ve 14 hráčích. Dobrá škola pro naše ragby. Oba poločasy skončily stejným výsledkem.

 

BVP Academy – TATRA 31:17 (10:12)

Vyrovnaný první poločas a statečný výkon. Cílem pro hráče bylo odehrání co nejvíce poločasů za víkend a získání zkušeností na jiných postech, než hrají standardně. Pro hráče, myslím, velký přínos.
Děkuji za předvedený výkon.
Jan Čiverný

 

U12

U12 odehrály svůj třetí turnaj na Pragovce. Při hře se děti snažily praktikovat téma posledních dvou týdnů z tréninků „skládka“. Při nedostatku trenérů si svoji premiéru coachů odbyli hráči týmu „A“ NJ s Damiánem. THX guys.
Martin Olič

 

U10

U10 v neděli zavítali na sever do města Rumburk. Na turnaj jsme jeli společně autobusem. Místo, počasí a místní klub pro nás připravili krásnou ragbyovou neděli. Všech 5 týmů, co jsme postavili, předvedlo hezkou hru s krásným útočným ragby a tvrdými skládkami. Děti si tento den krásně užily. Všem za účast moc děkujeme.
Jan Plíčka

 

U8

Kategorie U8 se zúčastnila turnaje v Říčanech. Účast 4 týmů byla skvělá. „A“ tým nezaváhal, ale i naše „B“ týmy jsou svou hrou příslibem rozvoje kvalitní hráčské základny. Dětem se turnaj za báječného počasí moc líbil.
Vlasta Doksanský

 

U6

V neděli 14. 4. se Tatra U6 zúčastnila turnaje v Petrovicích, kde postavila 3 týmy. Všichni hráči a hráčky předváděli krásné ale hlavně bojovné ragby. Krásný rugbyday podtrhlo skvělé počasí a úžasná organizace domácího týmu.
Vojtěch Mára