Archives

Vánoční setkání starých pánů

Vánoční setkání starých pánů se koná ve středu 20. 12. 2023 od 17 hodin v Hostinci pod Kavalírkou.

Hostinec pod Kavalírkou,  Pod Kavalírkou 471/38, Praha 5 – Košíře.

Stanice BUS 123 a 167 a tramvaje č. 9, 10, 15 a 16 „Kavalírka“ a pak cca 5 minut pěšky.


Ozvěny víkendu 1. a 2. 12. 2023

Začala říčanská halová sezóna ragbyových turnajů dětí.

 

U6
O první adventní neděli jsme se zúčastnili prvního zimního halového turnaje v Říčanech.
Hráči všech tří tatrováckých týmů předváděli krásné a bojovné výkony.
Trenéři moc moc děkují všem za předvedenou hru a těší se na další turnaje.

 

U8
Sobotní turnaj v říčanské hale. Dohromady mix 4 týmy a velká marodka. Předvedené výkony jsou na jaro příslibem hezkého ragby. Máme sice co zlepšovat, ale radost hráčů byla větší.

 

U10
O víkendu v sobotu měli také 1. halový turnaj v Říčanech hráči kategorie U10. Čtyři týmy a spousta hezkých zápasů a ragbyové zábavy.

 

U12
Na první adventní neděli jsme odehráli turnaj v Říčanech. V pěti týmech jsme zlepšovali dovednosti a nabírali zkušenosti. Trenér si vzal volný víkend, takže vypomohl Martin Kladiva.
Díky.

 

 

 


Tatra Canterbury

Nová trička a mikiny originální série TATRA CANTERBURY jsou v již k dispozici v mužských, dámských i dětských velikostech.

Nákupem podpoříte klub.


ZaHáčky – podcast ČSRU

Tréninkové rady, nové poznatky z ragbyového prostředí, kontroverzní témata ale především informace o práci metodické komise (MK), aneb co se děje za ragbyovými háčky v Česku.

Představujeme podcastovou sérii ZaHáčky, která je projektem Metodické komise ČSRU. V sérii rozhovorů vedených Jiřím Boháčkem, generálním sekretářem ČSRU, vystoupí osobnosti, které pro české ragby pracují mimo pomyslná světla reflektorů. Jinými slovy, jsou za háčky, jak se brankovým konstrukcím v ragby přezdívá. Jednotlivé epizody vycházejí na měsíční bázi.

Více informací o projektu naleznete na webu ČSRU.

V prvním díle podcastu byl hostem sportovní ředitel RC Tatra Smíchov a předseda Metodické komise České ragbyové unie Filip Vacek.

K čemu Metodická komise slouží, co dělá a kdo patří mezi její členy? Co je to Dlouhodobý rozvoj hráče a jaká jsou jeho stěžejní poselství? To vše se dozvíte při poslechu této epizody.


Turnaj 4Nations na Tatře

V průběhu víkendu proběhla druhá část turnaje 4Nations, který spoluorganizují kluby RC Tatra Smíchov, SC Frankfurt 1880 Rugby (DE), Rugby The Dukes (NL) a Haag (NL). Turnaj je nově vytvořeným projektem pro týmy U16/18.

Tentokrát turnaj pořádala Tatra a herní program byl doplněn o návštěvu turnaje ME U18 na Markétě a vyjížďku historickou tramvají.

Pro doplnění byly na turnaj pozvány i týmy Říčan U16 a Bohemia U18 (složený z hráčů ostatních klubů.)

Veliké poděkování patří rodičům, kteří ubytovali všechny hráče z Holandska (46), skvělému jídlu od Hlůži a dalším organizatorům (K. Kropáčková, F. Balák, P. Vacková, K. Šampalík).

Dary a poděkování za skvělou organizaci jsme převzali s příslibem dalšího pokračování v únoru v Holandsku.

Výsledky našich týmů: U16 – 2 vítězství, U18  – 2 výhry, 1 remíza.

Fotogalerie: Milan Malušek

Fotogalerie: Martin Koťátko st.

Video: Květák


Ozvěny víkendu 11. a 12. 11. 2023

U14
Říčany – Tatra 14:5
Statečný výkon všech hráčů, kteří nastoupili k nedělnímu zápasu, nestačil na lépe hrajícího soupeře.
K úspěchu by nám pomohlo: Agresivní vybíhání v obraně. Aktivní skládky a následný kontra-ruck. Čištění prostoru nad míčem. Atakování čáry zisku. Útočná hra za obranou a následná podpora.
Z prohry se poučíme, už víme co zlepšovat. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon a bojovnost.
Za realizační tým Jan Čiverný

 

U16
Hráči kategorie U16 odehráli tento a minulý víkend tyto zápasy:
Tatra “A” – Dragon 53:0
Tatra Naděje – Ammor 89:0
Olymp – Tatra Naděje 0:58
Říčany – Tatra “A” 0:10
Výsledky i předvedená hra je přislibem do budoucna a těší nás zlepšená hra Nadějí a vysoká herní úrověn A týmu, který nejvíc prověřilo utkání s Říčany na těžkém terénu, který zapříčinil mnoho nevynucených chyb z obou stran. V zápase jsme ukázali vyššil herní kvalitu, a protože naši hráči dokázali ubránit fyzickou hru soupeře, tak jsme mohli být více na míči. Velká škoda několika neproměněných příležitostí, které jsme měli proměnit v body zejména ve 2. polovině zápasu. Je to velká motivace pro zimní přípravu, abychom dokázali i v tomto aspektu dominovat.
Tento víkend nás čekají těžké zápasy v rámci námi organizovaného turnaje 4Nations. Hrají U16/18 celou sobotu a neděli dopoledne.

 


Ozvěny víkendu 4. a 5. 11. 2023

U14
V neděli jsme hráli dvě nesoutěžní utkání, jejichž cílem je, aby si odehrály všechny děti co nejvíce zápasových minut. V obou zápasech se hráči drželi našeho plánu 2× roj, jednou útok a střídali rytmus hry. Obrany soupeřů přestávaly brzy stíhat přesuny a to nám usnadnilo její proniknutí a hru za obranou, na což jsme kladli důraz při tréninku. Oceňuji především hru záložního týmu, který si vedl více než dobře a držel krok se soupeřem v obou zápasech.
Tatra – Dragon 70:0
Tatra – Petrovice 55:17
Za realizační tým Jan Čiverný

 

U12
Kategorie U12 odehrála svůj poslední podzimní regionální turnaj v Českých Budějovicích. Předvedená hra a dovednosti jsou jako podzimní počasí, někdy slunce, někdy mráček. Jedeme dál, cílíme na jaro a léto. Tatru nezastavíš.

Děti po celý podzim sbíraly za účast na turnajích body/šišky. Konečné číslo se ustálilo na 46 dětech, které absolvovaly více než 3 turnaje za podzim. Naprosto skvělé číslo. Jako odměnu dostanou děti malou repliku poháru Webba Ellise.

Závěrem bych chtěl poděkovat Vlastovi s koučinkem, takže díky, Vlasto!
Martin Olič


Ozvěny víkendu 28. a 29. 10. 2023

Ženy
Poslední turnaj jsme hráli v oslabení o několik hráček reprezentantek. Největší soupeř ve společenství Petrovice/Říčany – Peří byl naopak v plné palbě a jeho výkony v turnaji tomu i napovídaly. Proto a taky kvůli velice těžkému povrchu jsme tým výrazně na vzájemné zápasy přeskupili. Zafungovalo to. Z dvojzápasu si vezmeme dvě výhry a skóre 66:7. Vítězstvím i na posledním turnaji jsme potvrdili současnou dominanci a vyhráli celkově Český pohár.
Stanislav Král

Fotografie: Petr Flíček

 

U14
BVA Academy – Tatra 7:49
Do utkání jsme nastoupili se silným rojem a menším útokem. Od první minuty jsme hráli naši hru založenou na rychlém vybíhání, dobrém skládání a zisku míče. Roj odváděl svoji černou práci a útok využíval přečíslení ke skórování v krajních prostorech. Všichni si zahráli a ukázali svoje nejlepší ragby. Děkuji hráčům za nasazení a předvedenou hru.
Jan Čiverný


Ozvěny víkendu 21. a 22. 10. 2023

Muži A
K utkání o 3. místo v Poháru ragby XV 2023 k nám přijela ambiciózní Slavia. Celou první půli se nám nedařilo najít recept na překonání její obrany. Obrat nastal po přestávce a utkání o bronz jsme vyhráli 19:10 (0:10). Získáváme tak 3. místo za týmy Říčan a Sparty.

Foto: Miloš Březina
https://www.flickr.com/photos/milobr2012/albums/72177720312142633

 

 

Muži B
Béčko se vydalo do Zlína bojovat o konečné umístění v Poháru ragby XV 2023. V normální hrací době skončilo utkání nerozhodně, a tak se prodlužovalo. Prodloužení zvládl lépe náš tým a mohl se tak radovat z vítězsví 56:45. Celkově obsadil v soutěži 11. místo.

 

U18
Tatra – Zlín/Olomouc 34:5 (22:5)
Tatra – Slavia/Petrovice 52:15 (40:5).

Velké pozitivum vidíme v tom, že dostatečný počet hráčů umožnil jejich velkou rotaci v obou zápasech, takže všichni, kterým to zdravotní stav umožňoval, dostali dostatek herního času. Nadále však musíme pracovat na 100% koncentraci a dodržování základních herních principů společně s naším jednoduchým herním plánem po celou dobu zápasu! Děkujeme všem hráčům za přístup a naším příznivcům za podporu. Karel Šampalík a Jan Žíla

Tým Zlín/Olomouc dorazil bez drezů. Aby se mohlo utkání odehrát, půjčili jsme mu naše tréninkové dresy. Děkujeme našemu týmu U16 za zapůjčení trenýrek.

 

U16
Tatra Naděje vs Ammor  53:15
Hráli jsme v Kralupech n. V. za krásného počasí a předvedli jsme velmi dobrý zápas. Hráči dodržovali náš herní plán a předčili jsme soupeře ve všech dovednostech. Je potěšující vidět, že dokážeme hrát i v rezervním týmu náš systém hry založený na agresivní obraně a využívání volných prostor při útočení přes to, že má soupeř fyzicky vyspělejší hráče.

foto z obou utkání zde

Tatra vs Heidelberg 37:0 video zde
V neděli jsme odehráli mezinárodní utkání proti výběru 5 klubů z Německa. Soupeř hrál den před tím vyrovnaný zápas s Říčany, a tak byl trochu unaven, což se projevilo zejména v 1. polovině, kde jsme jasně dominovali. Dařilo se nám téměř vše a hráči předváděli nádherné akce v útoku i dominantní obranu. Rozdílovým hráčem pro celý tým se ukazuje stále se zlepšující Matouš Borecký, který dokáže z pozice útokové spojky využít maximum potenciálu našeho roje i útoku díky perfektní organizaci hry. Doufáme, že se nám začnou vyhýbat zranění, která nás letošní podzim provázejí. Vrcholem podzimu by měla být pražská část projektu 4Nations, kdy tady o víkendu 18.-19. 11. přivítáme kluby z Holandska a Německa na víkendovém miniturnaji.
Za RT Filip, Odra, Pták, Martin

 

U14
Tatra A – Heidelberg 12:45
Hra německých týmů je postavena na velkých a silných hráčích. Jsem rád že náš roj hrál svoji hru a odskládal německé pokusy projít středem hřiště. Obě pětky jsme položili rojem.
Náš útok jsme komplet nahradili hráči druhého sledu jelikož se nám v předešlých zápasech zranilo 6 hráčů Áčkového útoku a během prvního poločasu zbývající dva. Veliký dík a obdiv patří hráčům, kteří nastoupili za zraněné kamarády. Celý zápas čelili nájezdům velkých a silných hráčů soupeře. Většinu i výborně odskládali, ale síla rozhodla.
Ukázalo se že máme velice kvalitní lavičku, která bude časem rovnoceným partnerem našemu Áčkovému útoku. Děkuji všem hráčům za odvedenou práci.
Za realizační tým Jan Čiverný

 

U12
Turnaj na Olympu. Opět se ukázalo, že nejlepší trénink je zápas. Kdo dorazil neprohloupil. Po malých krůčcích odstraňujeme chyby a nedostatky. Každým odehraným zápasem se zlepšujeme v dovednostech. 40 dětí, 5 trenérů, 4 týmy. Uvidíme se za čtrnáct dní v Českých Budějovicích, kam pojedeme autobusem společně s U10.
Martin, Hanka, Eliška, Káďa, Patrik

 

 


Ozvěny víkendu 7. a 8. 10. 2023

Muži
A tým se utkal v prvním semifinálové utkání Poháru ragby XV se Spartou na jejím hřišti v sobotu 7. 10. 2023. V posledních minutách jsme neudrželi vedení a Sparta obrátila na konečných 28:26. Ve druhém semifinále v sobotu 14. 10. musíme smazat dvoubodové manko.
Foto FB Sparty.

 

U18
V neděli 8. 10. 2023 týmy U18 a U18 B odehrály svá utkání. V prvním zápase jsme přivítali tým Brno/Vyškov a utkání skončilo výsledkem 78:5.  Ve druhém zápase jsme zvítězili nad Olympem 63:7. Jako největší pozitivum vidím, že všichni naši hráči dostali dostatek herního času. Poděkování patří všem co k zápasům zodpovědně přistoupili a udrželi svou koncentraci. Karel Šampalík

Do podzimní části naší soutěže U18 nastupujeme se dvěma týmy a snažíme se o maximální rotaci hráčů, aby získali co možná největší herní čas. Vzhledem k tomu, že nám počty neumožňují postavit dva na sobě nezávislé týmy, je pro nás všechny mimořádně náročné zajistit vše pro odehrání všech zápasů dle rozpisu soutěže. Nutno poděkovat soupeřům, že nám vycházejí vstříc ohledně odehrání zápasů v náhradních termínech. Doposud odehrané zápasy: Říčany-Tatra 16:23, Sparta/Přelouč-Tatra B 15:59, Tatra B Brno/Vyškov 44:12, Tatra-Sparta 112:0, Olomouc/Zlín-Tatra B 7:38, Slavia/Petrovice-Tatra 7:53.

První kolo evropské soutěže: Tatra-Frankfurt 29:0, Tatra-Haag 15:7, Tatra-Dukes 12:7.
I přes některé herní výpadky v odehraných zápasech je patrná snaha o dodržování našeho herního plánu, za což společné s herním nasazením patří všem hráčům velké poděkování. Cílem je naší hru na podzim stabilizovat, přes zimu se dobře připravit na jarní soutěžní část soutěže U18 a hlavně posunout herně naše všechny hráče.

 

U16
U16 měli v sobotu dvojzápas proti společenství Babice-Přelouč-Vrchlabí a proti týmu RC Praga. Byli jsme bohužel limitováni počty hráčů z důvodu několika zranění a onemocnění, a tak si všichni přítomní zahráli dostatečne. Tým Nadějí podal nejlepší výkon podzimu, kde se několikrát ukázala, v současné době trénovaná, dovednost změny rytmu hry. Druhý zápas proti rivalovi z RC Praga byl po vyrovnané polovině 1. poločasu jednoznačnou záležitostí, kdy se nám dařilo překonávat obranu soupeře variabilní hrou v útoku. Výsledek byl v obou případech jednoznačný a už se těšíme na další víkend. Cílem je se připravit na listopadové setkání s týmy z Frankfurtu a Nizozemí, které jsou na velmi vysoké úrovni.
Filip Vacek

 

U14
Kategorie U14 hrála o víkendu dva zápasy.
Praga vs. Tatra A 19:31 (7:19)
Dragon vs. Tatra B 7:39 (7:7)
Na Pragovku jsme postavili áčkový útok a na Dragon áčkový roj. Týmy jsme doplnili všemi přihlášenými hráči a zahráli si hezké ragby. Na Pragovce jsme se snažili hrát do volných krajních prostorů a v Brně jsme stavěli rodinky a hráli spíše rojovou hru. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon a realizačnímu týmu za vzornou práci.
Jan Čiverný
Foto: Tomáš Kobr

 

U12
Kategorie U12 měla svůj turnaj na domácím hřišti na Tatře. 48 dětí včetně 8 kobylek, celkově 4 týmy a jedna ztracená vidlička. Nováčci se začínají zapojovat, nejlepší trénink je zápas. Posouváme dovednosti dopředu.
Martin Olič

 

U10
Kategorie U10 měla 3. regionální turnaj na Pragovce. Do všech výkonnostních kategorií jsme postavili 2 týmy. Na turnaji bylo 46 dětí. Děti předvedly hezké ragby, ale ke zlepšení dovedností bude vždy prostor.
Jan Plíčka