Archives

Vánoční setkání starých pánů

Vánoční setkání starých pánů se koná v úterý 20. 12. 2022 od 17 hodin v Hostinci pod Kavalírkou.

Hostinec pod Kavalírkou,  Pod Kavalírkou 471/38, Praha 5 – Košíře.

Stanice BUS 123 a 167 a tramvaje č. 9,10,15 a 16 „Kavalírka“ a pak cca 5 minut pěšky.


Nové Opely

Ve středu 22. listopadu 2022 jsme převzali od našeho partnera tři nové Opely Opely Crossland do užívání pro náš klub.

Děkujeme, spolupráce si velmi vážíme.

 


Ozvěny víkendu 5.-6.11.

Trenérská schůze v pondělí byla po dlouhé době setkáním všech kategorií společně v klubovně. Hodně věcí jsem si vyjasnili a je super, že máme takovou početnou skupinu trenérů!

Kategorie U10  – si užila super turnaj, což můžete vidět na fotogalerii a videu z turnaje v Babicích zde 

Kategorie U12 – závěrečný venkovní turnaj podzimní sezóny 2022/2023 v Petrovicích. Jako vyvrcholením snahy dětí na podzimních trénincích jsme postavili dva týmy do skupiny A, jeden do skupiny B a další tým Barbarů jsme vytvořili společně se Spartou. Celkem 41 dětí. Spousta zkušeností a emocí . Umíme, nic co by nás zastavilo v rozvoji ☝️👆👈👅

Kategorie U14 – Tatra den na horním hřišti. Tatra B hrála proti Amoru a s přehledem ovládla zápas. Hlavní předností našeho Béčka jsou dobré skládky, zisk balónu a jeho udržení vedoucí ke skórování. Díky klukům za předvedený výkon. Naše Áčko si zahrálo miniturnaj proti Říčanům a Pragovce. Pěkná prověrka před posledním zápasem podzimu, kdy příští týden přivítáme na našem hřišti výběr z Německa.

Kategorie U16 – Tatra „Naděje“ vs Babice/Přelouč 44:12 skončilo naším vítězstvím a velmi pěknou hrou větší části týmu. Pokud ztratí ostych a naberou sebedůvěru i zbylí hráči, tak můžeme vytvářet tlak na náš první tým a být připraveni pro jaro bojovat i se silnějšími soupeři. Ještě nás čeká příští víkend Praga a následně i „A“ Říčany.

!!!Poprvé jsme využili naší novou kameru s umělou inteligencí VEO2 a hned se stala velkým pomocníkem pro následné rozbory zápasů.  zde odkaz na zpracované video!!! https://app.veo.co/matches/20221105-u16-tatra-b-babice-36fe3a04/

Podle ohlasů z ostatních klubů přemýšlí o této investici více klubů, můžeme jen doporučit.

Kategorie U18 Slavia -Tatra 7:51. I přes početnou marodku jsme zapas zvládli a tím zakončili podzimní část. Děkujeme hráčům za přístup . Rugby Zdar Karel a Žilien


Ozvěny víkendu 15.-16. 10.

Tatrovácká fotka od Šárky Žižkové z testovacího zápasu reprezentace do 20 let proti Belgii, který se odehrál v sobotu a skončil naší prohrou 43:10.

Kategorie muži Tatra B – Olomouc/Vyškov B  85:7 (31:10). Z důvodu zrušeného utkání Poháru ČSRU proti RC Vyškov, odehráli muži jen utkání s rezervním týmem, kde se ale objevilo i mnoho i našich opor. Přes odvážnou a aktivní hru našich soupeřů, byl průběh zápasu jednoznačný.

.

.

.

U18 Tatra- Říčany 66:19 ( 36:14) V zápase se nám dařilo dodržet herní plán , v kombinaci s bojovným a motivovaný výkonem se stal zápas s oslabeným soupeřem jasnou záležitostí. Za což patří všem hráčům poděkování. Nepřestávejme na sobě pracovat, ať má naše hra i nadále vzestupnou tendenci.

U16  Slavia Praha – Tatra Smíchov A  5:39 (0:12), pětky 1:7. Prozatím naše nejvyrovnanější utkání, bylo z velké části ovlivněno silným deštěm, který limitoval naši snahu o rychlé přenášení hry do krajních prostor. Zároveň se ukázalo, že chybějícího Filipa Kretíka zatím neumíme zastoupit na stejné úrovni. Pozitivem byl přístup všech hráčů i možnost si vyzkoušet jiný herní systém, který bychom chtěli praktikovat při nepříznivém počasí – tady ale máme ještě velké rezervy.
Video ze zápasu zde https://youtu.be/CO0eQLYFeWM (Pepa Sluka)

U16 Babice/Přelouč – Tatra Naděje 21:48 (14:24), pětky 3:8. Velmi pěkné utkání a předvedená hra našeho rozvojového týmu, který jsme posílili několika hráči, aby měli všichni plný herní čas a vyzkoušeli si i jiné posty.
Video ze zápasu https://youtu.be/LLmOQMqiHBk

Výsledky PYRFu – mezinárodního turnaj mládeže: 

Kategorie U14 – skvělý výsledek, který potvrdil dominanci v této kategorii. Držíme palce i do budoucna.

Kategorie U12 – sláva vítězům, čest poraženým. Kategorii U12 se podařilo vyhrát turnaj PICO CUP – PYRF po 4 letech. S jednou obdrženou pětkou, aktivní hrou a pozitivním přístupem. Na konci turnaje děti mohly zvednout pohár nad hlavu.

Druhý tým U12 skončil na pěkném 18. místě, kde předvedená hra dává příslib do budoucna.

 

.

U10 – umístění na 6. a 17. místě. Přesto naše dva týmy ukázaly, že jsme na dobré cestě a soupeři uvidí náš pokrok na jaře.

.

Kategorie U8 PYRF na Pragovce, bereme 6., 12., 18. a 19. místo. Jediná prohra nás poslala do skupiny o 5.-8. místo.👍

.

Dvě vítězství ve starších kategoriích PYRFu a výsledky kategorií U16 a U18 ukazují, že na výsledky není třeba tlačit od nejmenších. Dlouhodobý přístup se projeví sice později, ale o to více.

Během víkendu jsme měli zastoupení na kurzu 1. pomoci, který pořádala ČSRU na Markétě. Jmenovitě Daiel Stárka, Tomáš Pazourek a Marek Rainiš.


Vyškov vzdal druhé čtvrtfinále

Sobotní utkání Poháru ragby XV proti týmu JIMI Vyškov se hrát nebude. Důvodem je velká marodka a nedostatečný počet hráčů Vyškova.
Zápas bude kontumován ve prospěch Tatry Smíchov. Tím pádem postupuje do dalších bojů (1. čtvrtfinále 52:31).
Utkání týmu Tatra B proti společenství Olomouc/Vyškov má výkop v sobotu 15. 10. 2022 ve 14 hodin.

Ozvěny víkendů 1.-2. 10. a 8.-9. 10.

RC Vyškov – RC Tatra Smíchov 33:52 (26:14)

Začneme informací z minulého víkendu, kdy v poháru ČSRU dokázali muži zvítězit v prvním kole semifinále ve Vyškově. Velmi vyrovnaný zápas se spoustou našich nevynucených chyb, nakonec skončil díky zlepšené hře ke konci zápasu naším vítězstvím. Teď v sobotu 15.10. nás čeká druhé kolo od 14:00 na našem hřišti. 

Ještě k minulému víkendu v kategorii U8/U10/ U12 na Olomouc Rugby Festival

U12 – Kde jinde strávit den než na hřišti, spousta pětek, spousta zkušeností.

V U10 jsme se pro prestižní turnaj v Olomouci tentokrát rozhodli dát šanci širšímu kádru hráčů a vzali jsme hráče spíše z kategorie B a C. Hráče z kategorie A vezmeme na plánovaný PYFT a do Berlína. Našich 22 svěřenců ve dvou týmech se s výzvou hrát proti nejlepším z ostatních klubů popralo se ctí. Byť se týmu C nepodařilo vyhrát ani jeden zápas, tak hráli houževnatě. Hráči poctivě skládali, hráli v podpoře a rychle si osvojili i nový nácvik z tréninků pro nezakládání rucků – rychlá přihrávka ze země. Tým B v odpolední části všechny s přehledem přehrál a skončil nakonec na 9. místě. Tým C byl na posledním 16. místě. Děti si to moc užily. Důležité pro ně bylo zažít atmosféru „velkého turnaje“, kde se hraje o poháry a umístění.

Fotogalerie  a videa z turnaje zde: https://photos.app.goo.gl/QYtCvFgxaGyN7J2n6
https://photos.app.goo.gl/TSS9Zg6ZrefLEHUC7

A teď aktuálně!!!

V Kralupech nad Vltavou se povedlo odehrát dívčí zápas mezi Strong girls z Velkých Popovic a Kobylkami z Tatry 😉

.

U18 Zlín/Olomouc-Tatra 10-57
Zápas byl ovlivněn velkým množstvím nevynucených chyb z naší strany a špatným rozhodnutím ve finální fázi. Tým byl doplněn čtyřmi hráči z U16, kteří velmi dobře doplňují naše mužstvo. Příští týden nás čeká zápas podzimu, kdy naše družstvo prověří hráči z Říčan.

U16 – dvojutkání s Pragou a Říčany ukázalo rozdíl
Tatra B – Praga 17:46 (0:22) – velmi tvrdé utkání, kde se ukázaly naše největší rezervy – malá agresivita i chuť hrát. Velmi dobré výkony předvedli Michal Honner a Kryštof Šimáček. Na utkání se ještě podíváme a začneme více pracovat na tom, aby se výkon B týmu začal přibližovat A týmu.

Tatra A – Říčany 70:0 (33:0) – utkání ve vysokém tempu z obou stran ukázalo pěkné ragby, ve kterém dominoval domácí tým. Kdo se chce podívat může tady https://youtu.be/DSEL4MYRrrs

Kategorie U14 Brno Bystrc vs.Tatra A 7:64
Hráči plnili své herní úkoly. Dobrá komunikace spojek a silný a nebezpečný útok s dobrou kontrolou balónu. Dobrá hra do krajních prostorů a výborné kardio. Dobrá hra kolem rucku. Myslím, že jsme se všichni dobře bavili ragby.

.

.

.

U12 – víkendové soustředění ukončené turnajem. Druhý víkend v říjnu patřil stmelování party a tréninku v Kralupech nad Vltavou. Děkujeme Patrikovi Wágnerovi z RC Kralupy nad Vltavou za azyl. 👍👊

.

.

:

U10 skvělý turnaj v Sedlčanech. Naše 4 týmy předvedly zlepšení v útoku a v osobních soubojích. Úžasně jsme si to užili.

Kategorie U6/U8 v Plzni – fotogalerie a videa

https://photos.app.goo.gl/cuy6M69RyJCPi2jZA

https://photos.app.goo.gl/X3nRKAbaaJDN6dFz5


Ozvěny víkendu 24.-25. 9.

Vyjma seniorského týmu, který prodloužil sérii porážek se všem dařilo.

Mountfield Říčany vs RC Tatra Smíchov 42:14 

V posledním utkání ve skupině A Poháru ragby 15 ČSRU bohužel i přes výrazně lepší výkon nestačil tým mužů na rozjeté Říčany. Samotné utkání poháru ovlivnila řada našich nevynucených chyb, ztrát míče v kontaktu a zejména slabých 20 minut po našem položení na začátku druhého poločasu. Následující víkend nás čeká nejlepší tým skupiny B Vyškov, kde v sobotu odehrajeme i utkání našeho týmu do 23 let proti společenství Vyškov/Olomouc.

 

3. kolo Českého poháru opět vítězné. Hráčky Tatry prozatím dominují svojí soutěži. Celkové skóre kobylek 117:7.

Tým U23 se účastnil zápasu v Havířově, kde sice prohrál, ale prezentoval se svižnou a aktivní hrou. Zapojení mladých hráčů do týmu je velkým příslibem do budoucna. Dobrá parta se ukázala i při zpáteční cestě do Prahy, viz foto z nádraží.

.

U18 Tatra- Slavia 63:5 (39:0) Soupeře jsme byli nuceni doplnit o tři hráče, aby se mohl zapas odehrát. Oproti minulému zápasu jsme zaznamenali progres v naši útočné hře. Děkujeme všem hráčům za přístup a jsme přesvědčeni, že pokud budeme poctivě trénovat, tak naše hra bude mít nadále vzestupnou tendenci . Rugby zdar, Karel a Žilien

.

.

U16 Dragon Brno – RC Tatra Smíchov 7:72 (0:33). Přes výrazný rozdíl ve skóre, jsme začali hrát aktivně až po prvních 15 minutách, kdy byla zřejmě na vině dlouhá cesta vlakem. Hráči dostali mimo herního plánu i individuální úkoly pro každou pozici a oceňujeme snahu tyto úkoly splnit. Obraz zápasu odpovídal i předchozím utkáním a bez ostaršených opor Surgy, Šrejmy a Aschenbrennera, jsme dokázali fyzicky větší protihráče přehrávat pohybem a dovednostmi. Na konci zápasu velká spokojenost s nasazením i výkonem a i zpáteční cesta se odvíjela v pozitivních duchu a oproti odjezdu jsme trefili i správné nádraží 😉 Díky všem, Filip, Ondra

U14 – RIC vs. TAT 0:24
Stále bojujeme s nízkou docházku na zápasy ať už Béčka tak i Áčka. Říčany jsou tradičně největší soupeř a musíme si opravdu sáhnout na samé dno nejen fyzických, ale i psychických sil. Robustní hráči Říčan však narážejí na houževnatost drobnějších Tatrováků, kteří sázejí na dobré skládky a braní balonu. Vyzdvihl bych hru do krajních prostorů a živý balón, díky čemuž jsme zaslouženě vyhráli. Díky všem hráčům, kteří dorazili. Za realizační team Číva

   

Malé kobylky do 15 let se v sobotu zúčastnily turnaje kategorie U15 v Olomouci. Rozhodně se tam neztratily a vše vyhrály. Celý den proběhl v dobré náladě s písní a úsměvem na rtech. 😉

Další dětské kategorie měly tento víkend volno.


Zdeněk Rubáš (1937-2014)

Zdeněk Rubáš byl hodný kluk, ale taky trochu rváč ze Žižkova. Ragby bylo místo, kde mohl tyto své přednosti snadno zužitkovat. Byl jedním z prvních členů Tatry a stejně, jako pro jeho kamarády, ragby pro něj bylo vším.

Předtím, než v Dukle Bratislava s partou postavili základní stavební kameny Tatry, hrál za Pragovku. Hrával na rváčku a na mlýnové spojce. Byl všestranný hráč, aktivně hrál do 35 let. Pak se dlouhou dobu, stejně tak jako dnes jeho syn Tonda, v pozadí dění staral o chod klubu. Tonda i jeho syn Max aktivně hráli za Tatru. Zajímavé je, že oba, stejně jako Zdeněk, hráli na postu mlýnové spojky.

Jindřich Veniger: „Zdeněk byl rváč, nenechal si nic líbit. V tom mi byl sympatickej. My jsme spolu vycházeli, protože byl tvrdej, ačkoliv vzhledově nevypadal jako raubíř nebo dělňas, byl to foxteriér. Já hrál rváčka, on mlýnovku, museli jsme si rozumět a stát za sebou.“

Antonín Rubáš: „Táta byl úplně jinej hráč, než jsem já. Byl agilní a rvavej. Jeho spoluhráči to o něm vždycky říkali. Rádi vzpomínali hlavně na zápasy s Říčany, to byly tehdy největší rivalové. Táta tam měl nějakého protivníka, se kterým se pokaždé popral. Z vyprávění vím, že i na svatbu šel s monoklem. Táta sám o ragby nikdy moc nemluvil, byl s ním ale vždy stoprocentně vnitřně spjatej, formovalo ho a to se promítlo i do jeho pozdějšího života.“


Ozvěny víkendu 17.-18. 9.

Kategorie U18 Tatra-Bystrc/Dragon 24:10 (7:0). Naše obrana slavila úspěch, pokud bychom byli efektivnější v útočné fázi, rozdíl ve skóre by byl výraznější. Všem hráčům patří poděkování za obětavý výkon.

 

 

Kategorie U16 – deštivá sobota v Petrovicích a náš nepřesvědčivý výkon, který sice skončil jednoznačným vítězstvím 52:0, ale nesplňoval parametry, které bychom rádi u takto talentovaného týmu viděli. Mnoho nevynucených chyb, špatná rozhodnutí a malý důraz v obraně.

Následné utkání – výhra 77:10 v Kralupech proti Ammoru – umožnilo našemu druhému týmu ukázat, že ragby umí parádně. Hráči předvedli bojovný výkon proti fyzicky vyspělejším jedincům, které přehráli svým ragbyovým umem.

 

Kategorie U14 – v neděli jsme hráli v Kralupech nad Vltavou turnaj, na kterém si zahrálo 13 našich nadějí. A naše Áčko čekal zápas kategorie Slavia vs Tatra. Naším cílem bylo prověřit hlavně útok. Chtěli jsme vyhrávat osobní souboje v roji ve hře jeden na jednoho a připravovat rychlé balóny pro útok. V útoku jsme si přáli, aby hráči chodili buď přímočaře, nebo rozhazovali balóny do krajních pozic a tam skórovali. Myslím si, že se nám to dařilo. Rád bych vyzdvihl všechny mladší U14, o kterých jsem přesvědčen, že se dobře zapojují do konceptu kategorie U14.

U12 – turnaje v Přelouči máme rádi, tak jsme nechali vzkaz 🤭. Děkujeme Láďovi Homolovi za pořádání

.

U10 přátelák na oslavách 95 let RC Slavia Praha

… a další foto U10 z nedělní Pragovky

https://photos.app.goo.gl/CeSqwksmjikTXtwR9
+ video https://photos.app.goo.gl/fzNPCviTzFswEEXj7

 

 

U6/U8 v Rakovníku

 


Tatra den 2022

Ve čtvrtek 15. září 2022 se na našem hřišti konal již tradiční Tatra den. Společně jsme se všichni sešli, abychom se pobavili, zasoutěžili si a hlavně se lépe vzájemně poznali. Byl připravený bohatý program.

 

Foto Milan Malušek: https://photos.app.goo.gl/6w2qBhvPYusJ92bL9

Díky našim podporovatelům a všem za krásné odpoledne a večer na ragby a RC Tatra Smíchov. Tak zase za rok!