Tréninková Skupina Tatra – Start

Láká tě ragby, ale máš pocit, že je pozdě? Tak věř, že pozdě není nikdy!!!

Zapoj se do tréninkové skupiny Tatra – Start
Každé pondělí od 20:00 hodin, FCC rugby arena (hřiště)

Náplň tréninků: seznámení se s hrou ragby, jeho základními dovednostmi a principy. V závěru tréninku hrajeme některou z variant bezkontaktního ragby (touch ragby), tato hra je velmi populární moderovanou formou ragby používanou v tréninku. Dovoluje každému bez rozdílu věku a pohlaví vyzkoušet si hru se šišatým míčem.

Pro koho je trénink určen: trénink je určen pro hráče a hráčky ve věku od 19 do 99 let, kteří se následně na základě své herní úrovně a fyzické kondice mohou posunout do některého z našich seniorských teamů (Tatra „A“, „B“, Old Boys Tatra, Tatra ženy).  Hlavní ideou je však seznámení se s hrou a pravidelný pohyb v partě nadšenců a příznivců této krásné hry.

Co na trénink sebou: sportovní oblečení, dle počasí, jako obuv zvolte v ideálním případě kopačky s lisovanými špunty, pro začátek postačí odolné boty na běhání. Dále disciplínu, pokoru ke svým dovednostem, dobrou náladu a chuť se učit nové věci.

Co nechte doma: přehnané ambice a takzvané fotbalové chování, které se projevuje nejčastěji v závěrečné hře častým diskutováním.  V ragby platí, že hru řídí rozhodčí a na tréninku trenér, jejich rozhodnutí plátí a my hráči ho musíme respektovat, i když se může výjimečně stát, že není správné. Rozhodčí/trenér respektuje hráče.  Jedná se o jednu ze základních hodnot hry.  Často se o ní mluví, ale ne vždy se dodržuje, nutno dodat, že respekt si je třeba svým chováním zasloužit!

Tréninky vede:

Karel Šampalík

souběžně trenér U19 RC Tatra Smíchov a U18 ČR

tel: 777 890 898

ksampalik@gmail.com

4. 12. 2022
  • U6+U8 - Turnaj na TATŘE - horní hřiště 4. 12. 2022 RC Tatra Smíchov - horní hřiště
    Více podrobností
5. 12. 2022
  • Mikulášská besídka U6+U8 - umělka, klubovna 5. 12. 2022 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností

Praktické informace