4Nations – U16 a U18 v Nizozemsku

Kategorie U16 a U18 vyrazily ve čtvrtek 29. února na další část turnaje 4Nations, tentokrát do Nizozemí. Místní klub Dukes, jeden z nejlepšíchch v zemi, se perfektně postaral o naše hráče a zajistil nám recipročně ubytování v rodinách, čímž se celý zájezd velmi zlevnil. Po cestě autobusem přes noc jsme se v Dan Bosh naobědvali a čekala nás prohlídka historického centra včetně odborného výkladu. Poté krátký trénink, večeře a odjezd s náhradními rodiči.

U16
Sobota byla náročná a čekala nás 3 utkání 2×20 minut vždy se 40 minutovou pauzou. První utkání proti domácím se hrálo ve velmi vysokém tempu a hodně tvrdě. Na hráčích se podepsal i poměrně tvrdý umělý trávník.
V první zápase jsme předvedli famózní výkon a výsledek 31:5 byl pro nás příjemným překvapením.

Další zápas proti týmu Haag jsme základní sestavu prostřídali, ale zápas jsme opět vyhráli.
Poslední zápas byl ovlivněn několika drobnými zraněními a využitím kompletní lavičky. Tým z Frankfurtu celý zápas vedl, až jsme po velkém tlaku skórovali v poslední minutě utkáni a zápas vyrovnali na 10:10. Na pětky 2:1 pro nás.

Celkové ohlédnutí za turnajem? Zatímco my jsme před začátkem sezóny, tak ostatní týmy už měly odehranou polovinu své domácí soutěže. To nás naplňuje optimismem, že se naše zimní příprava povedla a čeká nás zajímavé jaro, zvláště díky tomu, že budeme nasazovat dva týmy. Pokud nás přijdete podpořit, budeme rádi.
Filip Vacek

U18
Sobota 2. 3. 2024 – kategorie U18 odehrála v rámci turnaje 4Nations v Nizozemském městě Den Bosch tři těžká utkání. V prvním porazila domácí Dukes 21:7 ve druhém prohrála s Haagem 7:0 a ve třetím porazila Frankfurt 10:7. Jednalo se o velice kvalitní přípravu před začátkem naší soutěže. Děkujeme všem hráčům za příkladnou bojovnost a nasazení v zápasech.
Karel Šampalík

13. 4. 2024
  • U16 - BVP Academy x Tatra B 13. 4. 2024 | 12:00 - 13:30 Sportovní 381, Vrchlabí 3, 543 03 (https://goo.gl/maps/Ti6wAjWf8pHdpEL58)
    Více podrobností
  • MUŽI - extraliga - Vyškov x Tatra 13. 4. 2024 | 14:00 - 16:00 Rugby club Vyškov, z.s., Purkyňova 419, Nosálovice, 682 01 Vyškov-Vyškov 1, Česko
14. 4. 2024
  • U18 - Spol.Dragon/Vyškov x Tatra 14. 4. 2024 | 13:00 - 15:00 RC Dragon Brno, Cacovice 9, 61400 Brno
  • U14 - Petrovice x Tatra A 14. 4. 2024 | 16:30 - 17:30 Rugby Klub Petrovice, 2/, Grammova 408, 109 00 Praha-Praha-Petrovice, Česko
19. 4. 2024
  • MUŽI - extraliga - Tatra x Praga 19. 4. 2024 | 17:30 - 19:30 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko