U16: Informace k sezoně 2018/2019

Kategorii U16 povedou trenéři Karel Šampalík jako hlavní trenér (bývalý extraligový hráč, reprezentant, s ragbyovou zkušeností ve Valencii, dlouholetý trenér mládeže a trenér reprezentačních výběrů mládeže ČSRU), kterému budou pomáhat Ondřej Novotný (bývalý extraligový hráč a reprezentant a trenér mládeže) a Ondřej Surga (bývalý extraligový hráč, trenér mládeže, člen výboru klubu a předseda legislativní komise ČSRU). S administrativou nám přislíbila pomoc Kateřina Kropáčková, které předem velmi děkujeme!

Všichni se na novou sezónu těšíme a jsme plni očekávání. Kromě tradičních ragbyových dovedností bychom se rádi zaměřili i na rozvoj měkkých dovedností jako jsou komunikace, rozhodování, samostatnost a další. K trénování kategorie U16 přistupujeme s myšlenkou, že důležitější, než dosažené výsledky je dát všem příležitost rozvinout v co největší míře svůj potenciál. Především se ale budeme snažit, aby ragby stále všechny bavilo.

Pokud jde o docházku, respektujeme, že každý má různé zájmy. Předpokládáme, že v tomto věku k nám každý chodí proto, že ho to baví (ať už jde o ragby nebo o partu kamarádů). Čím je účast na trénincích větší, tím větší je možnost se ragby bavit. Kromě toho je pravidelnost tréninku i určitým druhem duševní hygieny. Proto trénujeme za každého počasí a snažíme se tréninky nezrušit ani při uzavření hřiště. Pokud je to třeba vymyslíme náhradní program. Rádi bychom klukům ukázali, že Tatra nejsou jen tréninky a zápasy a zapojili je co nejvíce do činnosti klubu v maximální míře. Proto platí, že pokud bude kdokoliv mimo trénink, ale je dost fit na to, aby se dostavil na trénink, ať rozhodně přijde, pomůže nám s tréninkem nebo vymyslíme jinou vhodnou aktivitu.

Ke komunikaci budeme využívat systém SPORTLYZER, který sdružuje několik funkcí. Kromě jednoduché možnosti komunikace a evidence členů má i funkci kalendáře a zaznamenáváme v něm docházku. Někteří už znají systém z loňského roku, pro ostatní několik základních informací:

 • Všem rodičům doporučujeme nainstalovat telefonu aplikaci Sportlyzer Parent App, která nabízí nejlepší možnost použití. Je vyvinuta jak pro android tak pro apple.
 • Systém je založen na emailové adrese. Podle ní Vás pozná při přihlášení.
 • Všem členům jsme již zřídili účet. Nesnažte se účet zřídit (nemačkejte “create account”), protože byste vytvořili vedle již existujícího další účet, který by však nefungoval jak má. Prostřednictvím webu bohužel aplikaci využívat prakticky nelze. Pokud tedy nemáte možnost instalovat aplikaci do telefonu, kontaktujte nás.
 • Pokud máte v klubu více dětí, může se stát, že budete dostávat zprávy vícekrát. S tím bohužel neumíme nic udělat.
 • Systém se stále vyvíjí, takže může tu a tam začít něco fungovat trochu jinak.  

Jednou z pokročilých funkcí Sportlyzeru je sportovní deník. Všechny hráče vyzveme, aby si nainstalovali do svých chytrých telefonů verzi Sportlyzer PLAYER PRO, která tuto funkci nabízí.

 • Každý hráč má nainstalovaný Sportlyzer player pro.
 • v neděli vyplní na týden dopředu, zda se bude účastnit akcí v dalším týdnu. (Případnou neúčast pak považujeme za omluvenou).
 • Na výzvu vyznačí účast či neúčast na akci (zejména zápasy).
 • V případě více než dvou po sobě jdoucích nepřítomností informuje trenéra o důvodech nepřítomnosti (osobně, emailem, telefonicky, SMS …)
 • Zdravotní obtíže hlásí. Jednak potřebujeme tuto informaci znát pro plánování činnosti, jednak umíme zajistit pomoc s řadou problémů. Více informací zde.
 • V případě jiných sportovních aktivit je prosíme rovněž zaznamenávat do Sportlyzeru! To platí zejména v případě zameškání tréninku z důvodu střetu s jiným sportem.

Systém Sportlyzer dbá na ochranu osobních údajů a proto mimo jiné rozesílané zprávy nezobrazují ostatní adresáty. Pokud byste se chtěli spojit s ostatními rodiči, vytvoříme adresář, kam přidáme kontakty každého, kdo nás o to požádá.

Již během srpna zveme kluky na tréninky každé úterý a čtvrtek od 18.00 do 19.30 počínaje 7.8.2018. Zájemce prosíme, aby svou nám účast předem dali vědět, nejlépe ji vyznačili ve Sportlyzeru.

Tréninky se naplno rozjedou od 28.8.2018. Trénovat budeme zhruba až do konce listopadu na hlavním hřišti (FCC ragby arena, při ulici Smrčinská) takto:
Pondělí 18.00 – 19.30
Úterý 18.00 – 19.30
Čtvrtek 17.00 – 18.30
Příchod na trénink 30 až 15 minut před zahájením.

Zimní sezónu připravujeme, dny se budeme snažit zachovat, čas se může změnit.

Těšíme se na hojnou účast na zápasech, které vnímáme vedle soutěže samotné jako jedinečný prostředek jak vyzkoušet trénované dovednosti v náročnějších podmínkách, které na tréninku nelze navodit. Protože bychom rádi nabídli možnost vydatně si zahrát všem našim členům, uvažujeme o přihlášení druhého týmu. Plán zápasů se zatím připravuje. Jakmile bude hotov, ihned vás budeme informovat.

Všechny důrazně žádáme, aby na zápas chodili s černými trenkami a štulpnami značky Errea, viz vybavení pro jednotlivé kategorie v našem obchodě https://181505.myshoptet.com/u16/. Vítáme originalitu a snahu vyniknout, ale jednotný dres je vizitka klubu a v jiných barvách se tedy na hřiště nenastupuje. Je možné, že na některý zápas vyzveme kluky, aby přišli s bílou košilí a klubovou vázankou.

Během sezony bychom rádi uskutečnili podzimní a jarní soustředění a budeme se snažit domluvit zahraniční utkání a snad i zájezd. Pokud myslíte, že máte v tomto směru jakékoliv možnosti, dejte nám prosím vědět.

Zájemcům z řad našich členů nabízíme možnost brigády jako rozhodčí. Abychom start usnadnili, konají se pravidelné semináře se školitelem rozhodčích Milanem Haitmanem.  

Ragby je míčová hra a dobrá míčová technika je naprostou nezbytností. Každý hráč proto dostane na začátku sezony vlastní míč za 150 Kč, který bude nosit na všechny tréninky a bude tak mít možnost mít ho v ruce skutečně často.

TATACA je ragbyová akademie Tatra, která nabízí zájemcům možnost trénovat i ve středu. Tréninky probíhají v menším počtu, zaměřují se na míčovou a krokovou techniku, atletické dovednosti a posílení středu těla. Program vede Karel Ševčík. V letošním roce bude akademie rozdělena podle věku. Skupina TATACA ELITE pro kategorie U14 a U16 se bude scházet každou středu od 18.30 do 20.00. Pokud máte o účast zájem, dejte nám prosím vědět, zařídíme vše potřebné.

Na webu bychom rádi umístili soupisku hráčů U16. Kdo má zájem, pošlete nám portrétní fotografii na adresu ondrejsurga@gmail.com.

Protože víme, že emaily se po delší době hůře hledají, visí tato informace i na stránce naší kategorie zde https://www.rugbytatra.com/kategorie/deti-a-mladez-do-20-let/u-16/aktuality/

Těšíme se brzy na shledanou na hřišti.

22. 5. 2024
 • RA Olymp horní hřiště - trénink 22. 5. 2024 | 16:00 - 18:30
  Více podrobností
 • U16 A - Petrovice x Tatra A 22. 5. 2024 | 18:30 - 20:00 Rugby Klub Petrovice, 2/, Grammova 408, 109 00 Praha-Praha-Petrovice, Česko
  Více podrobností
24. 5. 2024
25. 5. 2024
 • MUŽI - 1.liga - semifinále 25. 5. 2024
  Více podrobností
 • MUŽI - extraliga - Tatra x - semifinále 25. 5. 2024 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
 • U16 A - Tatra A x Říčany 25. 5. 2024 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
 • U16 B - Tatra B x KRARARUBU 25. 5. 2024 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
26. 5. 2024

Praktické informace