Ozvěny víkendu 1.-2. 6. 2024

Uplynulý víkend nám přinesl výborné výsledky. Muži v deštivém počasí a na těžkém terénu zdolali Vyškov a vybojovali stejně jako loni 3. místo v Extralize ragby. V nedělním finále nezaváhal tým U18, porazil soupeře ze Říčan na jeho hřišti a obhájil titul Mistra České republiky U18. Hráči kategorie U10 vybojovali zlato na celostátním turnaji v Petrovicích. U8 získaly stříbro a U12 bronz.

Týmy U16 a U14 odehrály o víkendu svá semifinálová utkání. Oběma kategoriím se podařilo vyhrát a postoupit do finále.

 

Muži
o 3. místo

RC Tatra Smíchov – JIMI RC Vyškov 25:10 (20:10) 

Body: Nicholas Hoyer 5, Karel Šampalík 10 (2KP+2TK), Karel Berounský 5, Karel Kajta 5

Po smolně prohraném semifinále bylo největším úkolem pro zápas o 3. místo najít motivaci. Hráči k zápasu přistoupili zodpovědně, a i když jsme byli první kdo obdržel pětku, dokázali jsme rychle reagovat srovnat skóre a ještě v průběhu prvního poločasu výsledek otočit na naší stranu.
Sezóna tedy byla zakončena medailí, nicméně naše ambice byly vyšší.

Teď náš čeká sedmičkový turnaj Prague rugby sevens, který budeme mít jako přípravu na MČR 7, kde budeme obhajovat titul.
Jan Oswald

 

Foto a fotogalerie: Martin Flousek

 

Vyškov vedl ve svém třetím utkání nový trenér Karel Berounský st., který dříve působil jako trenér mládežnických týmů v Tatře. Na hřišti se tak postavil proti svým synům Karlovi a Kryštofovi, kteří hájí barvy Tatry.

 

U18
FINÁLE
RC Mountfield Říčany – RC Tatra Smíchov 7:20 (0:10)

Obhájili jsme titul a jsme Mistry ČR 2024. Na utkání jsme se dobře připravili a nezaskočil nás ani těžký terén, který způsobila ranní průtrž mračen. Naše obrana fungovala spolehlivě a postupně jsme začínali určovat tempo zápasu a kontrolovat jeho vývoj, v čemž mám pomohly výborné standardní situace především auty. Reparát za předešlé vzájemné utkaní ze základní skupiny vyšel skvěle. Velký respekt patří soupeři, který se nevzdal a bojoval do poslední minuty zápasu, a rovněž připravil na svém stadiónu pravé ragbyové prostředí hodné finálového utkání.

Děkujeme všem našim příznivcům za podporu, kterou nám vytvořili. V neposlední řadě děkuji našim hráčům za příkladnou bojovnost a kolektivní výkon, který nás provází celou sezónu.

A ještě díky Pavlovi Krusemu, který je aktuálně v JAR, za skvělou motivační řeč. Jsi správný kapitán, i když momentálně 13 500 km daleko.
Karel Šampalík

 

U16
SEMIFINÁLE
RC Tatra Smíchov – RC Slavia Praha 47:0 (32:0)

V deštivém počasí, na těžkém terénu a za silné divácké podpory jsme postoupili do finále, které se odehraje za 14 dní na našem hřišti. Zejména v prvním poločase jsme předvedli téměř bezchybný výkon, která byl korunován krásnými pětkami. Hráči plnili herní plán a nedali soupeři téměř žádnou šanci. Budeme se snažit udržet motivaci a výkonnost i do finále, které bude překvapivě proti týmu RC Petrovice, který v semifinále zvítězil v Říčanech o jediný bod 8:7.
Filip Vacek

 

 

U14
SEMIFINÁLE
RC Tatra Smíchov – RC Praga Praha 38:0 (31:0)

Hráči plnili své cíle a vytyčené úkoly během celého zápasu na deštěm podmáčeném terénu.
Gratuluji k postupu do finále, kde se potkáme příští neděli s tradičním soupeřem Mountfield Říčany.
Jan Čiverný

 

Tatra B – spol. RA Brno/Petrovice B/Olymp 34:10 (10:0)

Od samého počátku jsme měli více ze hry a diktovali jsme tempo zápasu. Poděkoval bych všem hráčům za aktivní přístup a nasazení v tak těžkém terénu.
Jan Čiverný

Fotogalerie: Martin Koťátko

 

U12
3. místo

Mistrovství ČR 2024 v Říčanech. Týmovým výkonem jsme získali bronzové medaile. Ve finálové skupině výhry nad Petrovicemi a Pragou, v tomto rozhodujícím zápase o třetí místo jsme šli víc za vítězstvím, a těsné prohry s RC Bystrc a pozdějším vítězem RC Říčany. Druhý tým po vyrovnaných utkáních bere ve svém turnaji také třetí místo.
Martin Olič

 

U10
1. místo

Mistrovství ČR 2024 proběhlo v Petrovicích. Od začátku soustředěným výkonem, podpořeným dobrou hrou a týmovým výkonem si tým došel pro zlaté medaile a získal v této sezóně titul Mistrů ČR.

Druhý tým ve svém turnaji po velmi dobrém výkonu dokráčel do finále, kde o trochu šťastnějším byl tým Říčan a vyhrál o jednu pětku. Bereme zaslouženě druhé místo. Díky oběma týmům, trenérům a rodičům za podporu.
Jan Plíčka

Foto a fotogalerie: Martina Bláhová

 

U8
2. místo

Kategorie U8 pořádala celostátní turnaj – oficiální mistrovství kategorie. Počasí bylo velmi nepříznivé, ale díky přípravě hřiště (díky Karel Šampalík) terén nedopadl tak strašně. Turnaje se účastnilo 14 soutěžních týmů z celé ČR a jeden nesoutěžní složený ze 4 hráčů Tatry Smíchov, doplněný Petrovicemi a Říčany. Tým Tatry Smíchov vybojoval báječné 2. místo, kdy prohrál s obhájcem titulu RC Bystrc.

Hráči odevzdali maximum a předváděli na těžkém terénu skvělé ragby. Všem hráčům, rozhodčím, pomocníkům a dobrovolníkům děkuji za obětavost!
Vlastimil Doksanský

Celý turnaj U8 rozhodovali mladí rozhodčí z Tatry, kterým ještě přišel pomoci Viktor Jakovec ze Sparty. Od vedení turnaje dostali pochvalu za dobře odřízená utkání.

 

 

22. 6. 2024
23. 6. 2024
  • Prague Rugby 7´ 22. 6. 2024 - 23. 6. 2024 |  RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností

Praktické informace