Ozvěny víkendu 14.-17. 3. 2024

Ozvěny víkendu zahrnují mimořádně i čtvrtek 14. 3. 2024, kdy se předehrávalo utkání Extraligy ragby XV Sparta – Tatra.

MUŽI
RC Sparta Praha – RC Tatra Smíchov 11:30 (8:11)

Body: Šampalík 10 (2TK+2KP), Berounský Karel 10 (2P), Černý 5, Černohorský 5

Ve 4. kole Extraligy ragby porážíme Spartu na jejím hřišti po zodpovědném a disciplinovaném výkonu. V začátku utkání jsme prohrávali po trestném kopu soupeře 0:3. Na naše vyrovnání reagovala Sparta položenou pětkou. Herně vyrovnaný poločas skončil pro nás těsným vedením 11:8. Ve druhé polovině jsme převzali režii utkání a trestali sparťanské chyby položenými pětkami, za které jsme získali bonusový bod. Sparta reagovala pouze trestným kopem.

Fotogalerie: Miloš Březina

Tabulka Extraligy ragby XV (zdroj rugbyunion.cz)

Statistiky soutěže

MUŽI U23
RC Tatra Smíchov U23 – RC Bystrc 33:21 (9:14)

1. liga ragby XV, 4. kolo, 16. 3. 2024 – Ve tvrdém utkání jsme využili převahy jednoho muže v poli a ve druhé polovině strhli vítězství na svou stranu.

U16
Praga – Tatra 0:95 (0:52)

16. 3. 2024 jsme v kategorii U16 odehráli soutěžní utkání na hřišti RC Praga. Utkání jsme začali získáním míče na půli soupeře při našem výkopu a od té doby jsme tahali za delší konec. Kluci se po celý zápas snažili hrát to nejlepší a bylo jasně vidět, že celý tým funguje na jedničku. Tvrdá práce roje, skvěle organizovaná obrana, až na pár výjimek precizní nahrávky a rychlý útok a tomu odpovídající konečný výsledek 0:95. Soupeř se na naší polovinu dostával sporadicky především díky dobrému kopáči, ale do dalších akcí se po většinu zápasu nedostal.
Filip Vacek

U14
Tatra A – Spol. Zlín/Olomouc 81:0 (51:0)

V utkání jsme dominovali a nepustili soupeře k bodování.

Tatra B – PLIUS 12:22 (12:0)

B tým přivítal hráče společenství PLUS. Soupeř měl výhodu větších fyzických parametrů u některých hráčů, což se nám v prvním poločase dařilo eliminovat obětavou a kolektivní hrou. Ve druhém poločase jsme nezareagovali na změnu taktiky soupeře, kdy se začal za naši obranu dostávat pomocí překopů a po získání míče po únicích bodoval.

Soutěžní část sezóny jsme s Áčkem zahájili zápasem s týmem Zlín/Olomouc. Zimní přípravu jsme zaměřili na rychlost ve všech fázích hry. Tým plnil svěřené úkoly, soupeř byl málo aktivní v obraně a z toho pramení i konečný výsledek 81:0. Naše Béčko sehrálo utkání proti borcům z Chrášťan PLIUS, kdy jsme podlehli dobře hrajícímu soupeři 12:22.
Jan Čiverný

13. 4. 2024
  • U16 - BVP Academy x Tatra B 13. 4. 2024 | 12:00 - 13:30 Sportovní 381, Vrchlabí 3, 543 03 (https://goo.gl/maps/Ti6wAjWf8pHdpEL58)
    Více podrobností
  • MUŽI - extraliga - Vyškov x Tatra 13. 4. 2024 | 14:00 - 16:00 Rugby club Vyškov, z.s., Purkyňova 419, Nosálovice, 682 01 Vyškov-Vyškov 1, Česko
14. 4. 2024
  • U18 - Spol.Dragon/Vyškov x Tatra 14. 4. 2024 | 13:00 - 15:00 RC Dragon Brno, Cacovice 9, 61400 Brno
  • U14 - Petrovice x Tatra A 14. 4. 2024 | 16:30 - 17:30 Rugby Klub Petrovice, 2/, Grammova 408, 109 00 Praha-Praha-Petrovice, Česko
19. 4. 2024
  • MUŽI - extraliga - Tatra x Praga 19. 4. 2024 | 17:30 - 19:30 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko