Ozvěny víkendu 25.-26. 2024

Pětka Pragy s prokopem dvě minuty před koncem semifinále nám zavřela dveře do finále Extraligy ragby XV 2024. O 3. místo se tak utkáme stejně jako loni s Vyškovem, který podlehl Říčanům ve druhém semifinále 0:67. Tentokrát to bude na našem domácím hřišti.
Tým U23 si poradil se soupeřem ze Zlína a v 1. lize ragby XV 2024 vybojoval 3. místo.

 

Muži
RC Tatra Smíchov – RC Praga Praha 21:22 (10:3)

Body: Kryštof Berounský 5, Karel Šampalík 11 (KP+3TK), Madondo Njabulo 5

Na zápas s Pragou jsme se zodpovědně připravovali Se soupeřem jsme drželi krok v její nejsilnější stránce, a to ve standardních situacích. Po celou dobu zápasu jsme vedli, ale bohužel dvě minuty před koncem jsme dostali pětku, Praga otočila zápas a prohráli jsme o jeden bod. Musíme se nyní zkoncentrovat a dobře se připravit na zápas o bronz.
Jan Oswald

Fotogalerie: Miloš Březina

Fotogalerie: Martin Košata

 

O přestávce se utkali hráči kategorie U6 obou semifinálových soupeřů.

 

U23
RC Tatra Smíchov – RC Zlín 43:0 (22:0)

Body: Alois Balák 5, Maxim Aschenbrenner 5, Marek Šimák 4, David Jonáš 5, Tadeáš Lauterkranz 5, Theodor Zábranský 5, Adam Košata 5, Čestmír Řanda 2, Adam Skala 5, Ivan Volf 2

Zápase u23 proti Zlínu, jsme po celou dobu jasně dominovali a soupeře jsme k ničemu nepustili. Zaslouženě jsme zvítězili a získali tak 3. místo v 1. lize.
Jan Oswald

 

U18
Tatra – Praga 35:0 (10:0)

Semifinále v těžkých podmínkách jsme zvládli. Nutno ocenit s nadšením a bojovně hrajícího soupeře. Ve víkendovém finále nás hostí příští týden borci z Mountfieldu. Dobře se připravíme a už se těšíme na reparát za náš poslední vzájemný zápas.
Karel Šampalík

 

U16
Tatra – Říčany 10:0 (5:0)

U16 extrémně náročný týden jsme úspěšně zvládli a jdeme do semifinále!
S marodkou 6 hráčů ze základní sestavy jsme podstoupili tento týden 2 utkání proti našim nejsilnějším soupeřům. Středeční utkání proti RK Petrovice (17:24) na jejich hřišti, bylo náš nejméně povedený zápas v sezoně. Proti velmi motivovanému a na hranici pravidel hrajícímu soupeři jsme uhájili vítězství po velkém boji. Výhra o jednu pětku byla výsledkem zlepšené hry ve 2. poločase a individuálnímu výkonu několika hráčů (Markos Michopulos, Matouš Borecký, Václav Šampalík, Dan Sidor..). Zápas byl pro nás upozorněním, že nemůžeme usnout na vavřínech a musíme pracovat až do konce sezóny.

Domácí utkání v sobotu proti RC Říčany 10:0 jsme vyhráli díky týmovému výkonu a zlepšené obraně. Utkání jsme kontrolovali, ale soupeř byl nebezpečný až do posledních minut. Takové zápasy nás posouvají a díky oběma soupeřům za jejich hru. Doufáme, že pro play-off už budeme v plné síle a potvrdíme letošní dominanci.
Filip Vacek

 

Tatra Naděje – KRARARUBU 99:7 (55:7)

Naděje hrály proti týmu KRARARUBU, který k nám dorazil z různých částí republiky. Přestože soupeř bodoval jako první, tak svým výkonem na náš tým, posilněný o 4 hráče U14, nestačil. Škoda, že přes nesporné fyzické předpoklady, jsou naši soupeři častokrát na štíru se základními ragbyovými dovednostmi a tím pádem nemohou být utkání více vyrovnaná. Všem hrajícím hráčům patří velký obdiv a poděkování, jak se s tak náročným programem popasovali a nyní se již soustředíme na finální část soutěže.
Filip Vacek

Petrovice – Tatra 17:24 (5:0)

Utkání s Petrovicemi jsme sehráli už ve středu 22. 5. 2024 od 18:30. Soupeř se na nás dobře připravil, na začátku zápasu nás nepouštěl z naší poloviny. Svoji převahu promítly Petrovice do pětibodového vedení v poločase.

 

U14
Tatra – Říčany 17:0 (7:0)

Tradičně dobře hrající soupeř nás t trápil dobrou hrou v kontrarucku, kde nám zpomaloval hru a bral míče. Hodně jsme mu to usnadnili nedostatečnou podporou našich hráčů. Stále se potýkáme s hrou do krajních prostor. Chválím dobrou disciplínu, což byl jeden z cílů zápasu, týmového ducha a kolektivní obranu.
Děkuji všem hráčům a realizačnímu týmu za předvedený výkon.
Jan Čiverný

 

Dívky
V sobotu se konal dívčí turnaj v Babicích. Jako Tatra jsme měli osmičlenný tým (6 holek z u12 a 2 holky z u14). Celkem se v u15 sešlo 6 týmů. Náš tým patřil rozhodně k mladším v kategorii u15, ale neztratily jsme se. Holky hrály bojovně a s velkým nasazením. Všem moc děkuju za účast a radost ze hry. Příště budeme ještě lepší!
Petra Oličová

 

U12
Poslední regionální turnaji v Petrovicích se nesl v duchu bojovných výkonů. Díky Simonovi, Kryštofovi a Řízkovi za doplnění týmu z Petrovic a Sofii za účast na dvou turnajích za víkend.
Martin Olič

 

U10
Poslední regionální turnaj proběhl na hřišti v Babicích. Pět týmů a neděle plná nadšených dětí hrajících krásné ragby. Všem děkujeme – dětem díky za přístup ke hře a rodičům za krásné fandění.
Jan Plíčka

 

U8
Kategorie U8 odehrála pěkný turnaj v Chrášťanech na Iuridice. Přihlášené čtyři týmy jsme museli kvůli omluvenkám na poslední chvíli přeskládat, ale kvalita tím neutrpěla. Pracovat musíme na obraně a hře kolem skrumáží.
Vlastimil Doksanský

 

U6
Kategorie U6 odehrála krásný turnaj v Přelouči se třemi týmy, které dokazují každým turnajem obrovské zlepšení. Na turnaji si odbyl trenérskou premiéru Daniel Hora, a to tak že perfektně.  Gratulujeme.
Vojtěch Mára

 

Pozvánka na další utkání

 

 

 

 

22. 6. 2024
23. 6. 2024
  • Prague Rugby 7´ 22. 6. 2024 - 23. 6. 2024 |  RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností

Praktické informace