Ozvěny víkendu na 1. máje.

Kategorie U19, utkání Bystrc vs Tatra

Soupeř byl lepší a po zásluze vyhrál 25:5. Utkání nám ukázalo naše rezervy. Musíme se lépe připravit na nadcházející semifinále se Slavií. Za pozitiva považuji kravaty a společné oblečení a šatnu, kterou jsme po sobě vzorně uklidili. K. Šampalík


Franfurt a mezinárodní turnaj U8/10/12

Sobota

– U8 vyhráli dnes svoji skupinu. A uvidíme, jak se bude dařit zítra. 🙂

– U10 ve Frankfutu 3 vítězství a 1 prohra, 1. místo ve skupině. Těžší úkol nás čeká zítra, kdy turnaj vstupuje do závěrečné fáze. Velké díky patří jak hráčům, tak i trenérům, neboť první den se odehrál za velmi deštivého počasí.

– U12 dneska v deštivém počasí odehráli 3 zápasy, nejtězší zkouškou byl poslední zápas, kdy ve vedení byl jako první náš soupeř. Se zápasem jsme se poprali a vyhráli jsme. Uvidíme, jak se nám bude dařit zítra.

Neděle

– Kategorie U8 a konečné 5. místo. Jediná prohra za celý turnaj ve čtvrtfinále bohužel zhatila možnost bojovat o stupně vítězů. Jinak předvedená hra byla týmová, bojovná a změna v našich pravidlech, kterou jsme udělali pro U8, přináší hezkou hru na pohled. Technicky jsme byli lepší nez týmy, se kterými jsme hráli.

– V kategorii U10 jsme sehráli 4 utkání v základní skupině první den, kterou jsme vyhráli. Celkově vysoká herní úroveň týmů turnaje a pocit našich hráčů, že hrajeme něco jako mistrovství Evropy, neskutečně zvedly naši soudržnost. Projevilo se to do poctivé hry, skvělé obrany a technické úrovně. Technika hry byla na vyšší než obvyklé úrovni. Techniku a úroveň hry hodnotili i naši o soupeři. London Welsh a Haagsche RC s námi chtějí zase brzo hrát. V postupových utkáních náš skvěle sladěný tým vybojoval 3. místo.

– V kategorii U12 přivezli naši borci 3. místo.

Info z domova

U10 – na prvomájový turnaj jsme do Říčan poslali 12 borců, kteří odehráli suprová utkání a moc si to užili. Celkem tedy tento víkend v akci téměř 30 dětí v kategorii U10.

Kategorie U12 se v neděli zúčastnila regionálního turnaje na Spartě, kde odehrála utkání proti Přelouči, Babicím, Pragovce a Českým Budějovicím.

 

Komentář J. Čiverného k účasti na dvoudenním turnaji U14 v Provins

Odjížděli jsme do Provins s jasným cílem, prověřit hráčské dovednosti našeho týmu. Zkušenosti získané v těžkých zápasech jsou totiž k nezaplacení. O tom jsme se přesvědčili hned první hrací den, když jsme se hned dvakrát potkali s hráči výběru Luxemburska, který se nakonec umístil na celkovém třetím místě. Základní část turnaje se hrála dvoukolově. Právě v druhém utkání jsme poprvé prohrávali a museli jsme dotahovat bodový náskok soupeře. To jsou ty cenné zkušenosti, které dělají z dobrých hráčů skvělý tým. Na konci prvního hracího dne se na tvářích všech hráčů mísila únava a spokojenost z dobře vykonané práce.
Druhý den jsme již celkem v pohodě prošli základní skupinou, když jsme do prvního utkání dne proti domácím Provins postavili všech osm hráčů z lavičky a nechali je hrát celý zápas. O konečnou remízu se museli pořádně poprat a doslava si sáhnout na dno sil. Druhé utkání bylo kvůli odstoupení soupeře z turnaje kontumováno. Díky tomu jsme se ocitli v semifinále a jako vítěz skupiny jsme šli z prvního postupujícího místa. Naší další velkou zkušeností byl právě semifinálový zápas proti francouzskému Sens. Opět velmi těžké utkání se spoustou tvrdých zákroků, které jsou na této úrovni zcela běžné. Další cennou zkušeností je rychlost, v jaké hrají vyspělé týmy. Tam jsme často zaostávali a tahali za záchrannou brzdu skvělou skládkou na poslední chvíli. To nás však jen posílilo a dobrou kolektivní hrou jsme silného soupeře přehráli a postoupili do finále.
Vybíhat tunelem z útrob tribuny na burácející stadión a poprvé si se svými kamarády z týmu zazpívat českou hymnu při slavnostním zahájení finálového utkání, tomu říkám zážitek.
Celé utkání provázela skvělá atmosféra finále a díky bouřlivému fandění Tatrováků, čerstvých vítězů kategorie U16, nebyla tak cítit z ochozů převaha belgických fanoušků. Náš soupeř belgický výběr, hrál dynamické a rychlé ragby. Jeho útoky byly vždy nebezpečné. Naše hra vycházela z dobrého držení živého míče, přesouvání hry do volných prostorů, kde ale již postrádala nápad, přímočarost a rychlost. Po jednom z rychlých útoků se Belgičané dostali do vedení. Následný tlak našich hráčů vedl na konci prvního poločasu k územní převaze, zatlačení soupeře do obranné zóny, bohužel bez bodového zisku. Do druhého poločasu jsme vlétli s odhodláním poprat se o vítězství. Všechny své síly jsme dali do útoku, avšak soupeř byl tím kdo se radoval podruhé, když po drobném zaváhání naší rozhozené obrany trestal z rychlého protiútoku. Závěrečný tlak našeho roje a bojovnost celého týmu vedla k položení čestné pětky pěkně pod háčko. Hvizd sudího píšťalky uzavřel skóre zápasu na konečných 12:7 pro soupeře.
Smutek z prohry? Jistě, první chvíle po prohraném zápase jsou plné emocí, vždyť jsme byli tak blízko, kluci se prokousávali postupně turnajem a získávali zkušenosti čím dále tím více. Získali jsme stříbrnou medaili. Sáhli si na dno svých možností a poznali na vlastní kůži bolest z prohry. A to je právě to největší poznání. To jsou ty momenty, kdy se formuje vítězný tým, který unese prohru a dokáže se z ní poučit, dokáže zvednout hlavu vzhůru a povstane z popela daleko silnější a daleko odhodlanéjší, než kdykoliv předtím vůbec byl. Mise Tatra U14 v Provins splněna. Speciální poděkování patří celému realizačnímu týmu.
Díky všem, Číva.

Závěrem snad jen poděkování všem zúčastněným za skvělou reprezentaci doma i v zahraničí.

 

 

 

18. 5. 2024
 • MUŽI - 1.liga - Tatra U23 x Donau 18. 5. 2024 | 15:30 - 17:30 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
19. 5. 2024
 • U14 B - Tatra B x KRARARUBU 19. 5. 2024 | 13:00 - 14:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
 • U14 A - Praga x Tatra A 19. 5. 2024 | 16:00 - 17:00 Rugby Club Praga Praha z.s., U Elektry, 190 00 Praha 9, Česko
  Více podrobností
 • U18 - Tatra x Spol. Slavia/Petrovice 19. 5. 2024 | 16:00 - 18:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
22. 5. 2024
 • RA Olymp horní hřiště - trénink 22. 5. 2024 | 16:00 - 18:30
  Více podrobností
 • U16 A - Petrovice x Tatra A 22. 5. 2024 | 18:30 - 20:00 Rugby Klub Petrovice, 2/, Grammova 408, 109 00 Praha-Praha-Petrovice, Česko
  Více podrobností
24. 5. 2024
25. 5. 2024
 • MUŽI - 1.liga - semifinále 25. 5. 2024
  Více podrobností
 • MUŽI - extraliga - Tatra x - semifinále 25. 5. 2024 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
 • U16 A - Tatra A x Říčany 25. 5. 2024 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
 • U16 B - Tatra B x KRARARUBU 25. 5. 2024 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností

Praktické informace