Ragbistky shánějí nové posily do týmu!

Ragbistky shánějí nové posily do týmu!

V rámci náboru uspořádaly Kobylky v pondělí 18. září na Ladronce spolu s derbistkami z Prague City Roller Derby společný trénink otevřený pro veřejnost. Navzdory klasickému začátku trénink neprobíhal zcela tradičně. Nejprve se oba týmy pod vedením trenérů rozcvičily a ukázaly, co je jejich parketou a v čem vynikají. Po chvíli si ale vyměnily role. Tatrovačky půjčily derbistkám kopačky a šišku, samy nazuly trekové brusle a oblékly chrániče a helmy. Navzájem si vysvětlily pravidla a základy a pustily se do akce.

I přes počáteční respekt k jinému sportu se holky rychle rozkoukaly. Nadšení ze hry a pozitivní přístup rychle převládl nad ostychem, který pramenil z nezvyklé situace – v případě derbistek z přítomnosti míče a v případě ragbistek z bruslení. Bylo evidentní, že jsou holky zvyklé na kontakt a že právě bojové nasazení je v obou sportech zásadní. Vzhledem k jiné sportovní výbavě si holky odnesly pár škrábanců navíc. To jim ale nebránilo v tom, pustit se do výzvy naplno, což nakonec vedlo k výborným sportovním výkonům (byly fakt dobrý!). Jednalo se o nezaměnitelnou příležitost jak pro hráčky – vyzkoušet si jiné tréninkové techniky, tak i pro zájemce a kolemjdoucí – zhlédnout a vyzkoušet si tyto sporty na vlastní kůži. Hráčky tak zorganizovaly velmi příjemný sportovní podvečer plný radosti a nadšení z pohybu (a kontaktu). Tuto radost tak mohly alespoň na chvíli přenést i na návštěvníky Ladronky, kteří akci přihlíželi – ty odvážnější se i zapojily.

Další náborová akce se bude konat 9. října na horním hřišti. Tentokrát půjde o otevřený trénink ragby pro všechny ženy a dívky, které tento sport zajímá a chtějí si ho vyzkoušet.

VR

6. 12. 2023
  • U6/U8 - Mikulášský trénink 6. 12. 2023 | 17:00 - 19:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností
8. 12. 2023
9. 12. 2023
  • U6-U10 - Mikulášský turnaj - horní hřiště 9. 12. 2023 RC Tatra Smíchov - horní hřiště
    Více podrobností

Praktické informace