Soustředění U12 v Přelouči

Kategorie U12 úspěšně absolvovala o víkendu 25. – 27. 6. soustředění a regionální turnaj v Přelouči.

Zúčastnilo se 31 hráčů, plus dva marodi posilující kolektiv a čtyři trenéři (Ondřej Surga, David Komárek, Vláďa Vanický a Martin Olič). Ubytování v místním domově mládeže bylo na dobré úrovni, stejně jako strava v Hotelu VM, doplněná převážně ovocnými svačinami z místního Tesca. Cestovali jsme vlakem, Vláďa přivezl autem materiál. Začátek nevypadal úplně dobře, když se nám i přes zdržování vlaku nepodařilo vyložit všechna zavazadla, nakonec se však v dobré obrátilo.

V pátek

hned po příjezdu jsme si zatrénovali společně s místním týmem. V sobotu ráno dorazil ze Starého města u Uherského hradiště Šimonův kufr zcela neporušený. V sobotu jsme měli naplánovány čtyři tréninkové jednotky v celkovém rozsahu 5 hodin. Věnovali jsme se tématu podpory a kromě cvičení a her k tomuto tématu si kluci a holky zahráli i galský fotbal a frisbí. Pokud jde o podporu, podařilo se nám za celý den projet cvičení podle videa od Filipa z RugbySite:
1. podpora „věrák“ (zabíhání ve čtveřici),
2. podpora ve čtverci,
3. podpora v zástupu,
4. 3 vs 1,
5. podpora do intervalu za hráčem s míčem a následně 4 vs 1.
Vůbec si neumím představit, že bychom se o to snažili v několika týdnech po sobě na běžných trénincích. Věnovat tomu celý den bylo super, protože bylo snadné zdůraznit návaznost jednotlivých cvičení.

Během soustředění

jsme také popřáli k narozeninám Danovi Š., který pozval kluky na zmrzlinu. Pro posílení týmového ducha jsme vymysleli různé výzvy jak například nepoužívat v komunikaci „ne“ anebo projít městem v pyžamech. Marodi Šimon a Max se starali o dobrou náladu a obrazovou dokumentaci. Galerie zde: https://photos.app.goo.gl/kEsAlHWALOETaPan2 Prý se ještě můžeme těšit na video rozhovoru s kapitánem. V sobotu i v neděli bylo velké vedro a děti jsme hojně kropili vodou.

Nedělní turnaj

někteří hráči nedokončili pro zranění, ale snad ne nijak závažná (natlučená holeň, vyražený mléčný zub, naražené prsty 3x). Cíl pro všechny utkání byl stanoven shodný: alespoň jednou předvést podporu v ose. Černému týmu (který méně poznamenaly úrazy) se to dařilo i v utkáních s nejtěžšími soupeři. Kluky bylo za co chválit, i když ne ve všech utkáních vyhráli. Snad alespoň v některých hráčích zanechal trénink podpory nějaké stopy, když po posledním zápase Alex A., prohlásil, že díky tomu, že byl v podpoře v ose položil (rozhodující) pětku tohoto zápasu.

Sportovní i společenský cíl byl podle mého názoru naplněn a věřím, že si všichni zúčastnění víkend užili.

Davidovi patří velký dík za skvělou organizaci.
7. 3. 2024
 • U14 - přátelák se Slávií - horní hřiště 7. 3. 2024 RC Tatra Smíchov - horní hřiště
  Více podrobností
8. 3. 2024
 • U10 a U14 + Berlín turnaj/přátelák na Tatře - horní hřiště 8. 3. 2024 - 9. 3. 2024 |  RC Tatra Smíchov - horní hřiště
  Více podrobností
9. 3. 2024
 • U10 a U14 + Berlín turnaj/přátelák na Tatře - horní hřiště 8. 3. 2024 - 9. 3. 2024 |  RC Tatra Smíchov - horní hřiště
  Více podrobností
 • MUŽI REPRE - ČR x Švýcarsko 9. 3. 2024
  Více podrobností
 • REPRE U23 - trénink 9. 3. 2024 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
  Více podrobností
10. 3. 2024
 • U12 - přátelské utkání - horní hřiště + promítání 6Nations 10. 3. 2024 RC Tatra Smíchov - horní hřiště
  Více podrobností

Praktické informace