Soutěže mužů – jaro 2024

Extraliga a 1. liga se odehrají v šesti účastnících dvoukolově + (semifinále/finále Extraliga, ostatní baráže)

Nasazení podle jara 2023.
Zvýšení počtu utkání na dvanáct (Extraliga).
První dvě kola se odehrají v únoru na Stadionu Markéta.

 

 

Nasazení týmů a rozpis utkání – Extraliga 2024

  1. RC Mountfield Říčany
  2. RC Sparta Praha
  3. RC Tatra Smíchov
  4. JIMI RC Vyškov
  5. RC Praga Praha
  6. RC Dragon Brno

 

Kolo Datum Č. utkání Domácí Hosté
1 17. 2. 240001 Tatra Říčany
1 17. 2. 240002 Vyškov Praga
1 17. 2. 240003 Sparta Dragon
2 24. 2. 240004 Říčany Sparta
2 24. 2. 240005 Praga Tatra
2 24. 2. 240006 Dragon Vyškov
3 2. 3. 240007 Říčany Dragon
3 2. 3. 240008 Sparta Praga
3 2. 3. 240009 Tatra Vyškov
4 16. 3. 240010 Říčany Vyškov
4 16. 3. 240011 Sparta Tatra
4 16. 3. 240012 Dragon Praga
5 30. 3. 240013 Vyškov Sparta
5 30. 3. 240014 Praga Říčany
5 30. 3. 240015 Tatra Dragon
6 13. 4. 240016 Dragon Říčany
6 13. 4. 240017 Praga Sparta
6 13. 4. 240018 Vyškov Tatra
7 20. 4. 240019 Sparta Říčany
7 20. 4. 240020 Tatra Praga
7 20. 4. 240021 Vyškov Dragon
8 27. 4. 240022 Říčany Tatra
8 27. 4. 240023 Praga Vyškov
8 27. 4. 240024 Dragon Sparta
9 11. 5. 240025 Vyškov Říčany
9 11. 5. 240026 Tatra Sparta
9 11. 5. 240027 Praga Dragon
10 18. 5. 240028 Sparta Vyškov
10 18. 5. 240029 Říčany Praga
10 18. 5. 240030 Dragon Tatra

 

TERMÍNY NADSTAVBOVÉ ČÁSTI
– Semifinále a baráže (1. kolo): 25. 5. 2024
– Finále: 1. 6. 2024
– Baráže (2. kolo): 8. 6. 2024

 

 

Nasazení týmů a rozpis utkání – 1. liga 2024

  1. RC Slavia Praha
  2. RC Zlín
  3. Rugby Union Donau Vienna
  4. RC Přelouč
  5. RC Bystrc
  6. RC Tatra Smíchov U23

 

Kolo Datum Č. utkání Domácí Hosté
1 17. 2. 240101 Donau Slavia
1 17. 2. 240102 Přelouč Bystrc
1 17. 2. 240103 Zlín Tatra U23
2 24. 2. 240104 Slavia Zlín
2 24. 2. 240105 Bystrc Donau
2 24. 2. 240106 Tatra U23 Přelouč
3 2. 3. 240107 Slavia Tatra U23
3 2. 3. 240108 Zlín Bystrc
3 2. 3. 240109 Donau Přelouč
4 16. 3. 240110 Slavia Přelouč
4 16. 3. 240111 Zlín Donau
4 16. 3. 240112 Tatra U23 Bystrc
5 30. 3. 240113 Přelouč Zlín
5 30. 3. 240114 Bystrc Slavia
5 30. 3. 240115 Donau Tatra U23
6 13. 4. 240116 Tatra U23 Slavia
6 13. 4. 240117 Bystrc Zlín
6 13. 4. 240118 Přelouč Donau
7 20. 4. 240119 Zlín Slavia
7 20. 4. 240120 Donau Bystrc
7 20. 4. 240121 Přelouč Tatra U23
8 27. 4. 240122 Slavia Donau
8 27. 4. 240123 Bystrc Přelouč
8 27. 4. 240124 Tatra U23 Zlín
9 11. 5. 240125 Přelouč Slavia
9 11. 5. 240126 Donau Zlín
9 11. 5. 240127 Bystrc Tatra U23
10 18. 5. 240128 Zlín Přelouč
10 18. 5. 240129 Slavia Bystrc
10 18. 5. 240130 Tatra U23 Donau

 

TERMÍNY NADSTAVBOVÉ ČÁSTI
– Baráže (1. kolo) a o konečné 3. místo: 25. 5 .2024
– Baráže (2. kolo): 8. 6. 2024

 

V souladu s usnesením č. 14 valné hromady ČSRU konané 2. 12. 2023, je čl. 43 Soutěžního řádu doplněn o článek 2 ve znění:

STK může omezit účast cizinců v soutěžích mužů a stanovit nejvyšší počet cizinců, kteří mohou za družstvo v jednom utkání nastoupit. Může tak učinit v rozpisu soutěže nebo samostatným aktem, vždy však nejméně dva měsíce před začátkem soutěže. Cizincem se pro účely tohoto ustanovení rozumí hráč, který není občanem členského státu Evropské unie. Za cizince se pro účely tohoto ustanovení nepovažuje hráč, který přestoupil do ČSRU dříve než šest měsíců před soutěží; ve vztahu k zahraničním klubům účastnícím se soutěží organizovaných ČSRU se za cizince nepovažuje hráč, který přestoupil do příslušné zahraniční unie dříve než šest měsíců před soutěží, pokud smlouva se zahraniční unií nestanoví jiná pravidla.

Na základě výše uvedeného vydává STK rozhodnutí o omezení počtu cizinců v soutěži mužů pro jaro 2024 na tři hráče.
Pravidlo se uplatní pouze pro dvě nejvyšší úrovně soutěže, tedy v Extralize a 1. lize mužů v ragby XV. V nižších úrovních soutěže omezení neplatí.

 

 

Konečné pořadí týmů v soutěži Pohár ragby XV 2023

  1. RC Mountfield Říčany
  2. RC Sparta Praha
  3. RC Tatra Smíchov
  4. RC Slavia Praha
  5. RC Praga Praha
  6. JIMI RC Vyškov
  7. RC Dragon Brno
  8. RK Petrovice
  9. RC Bystrc
  10. RC Mountfield Říčany B
  11. RC Tatra Smíchov B
  12. RC Zlín
  13. Rugby Union Donau Vienna
  14. TJS Mariánské Hory
  15. RC Olomouc
  16. RC Přelouč
  17. RC Havířov
  18. Nýrsko/České Budějovice
  19. RC Slavia Praha B
  20. Liberec/Petrovice B

Tým RC Přelouč oznámil vystoupení ze soutěže dne 28. 8. 2023, tedy v první polovině soutěže. S ohledem na povahu soutěže však STK aplikovala článek 123 Soutěžního řádu ragby a zbývající utkání kontumovala.

15. 6. 2024
  • MUŽI 7´- Repre RE Trophy - Záhřeb 14. 6. 2024 - 16. 6. 2024 |  Záhřeb, Chorvatsko
    Více podrobností
  • U14 - MČR 7´ 15. 6. 2024
    Více podrobností
  • U16 A - finále - Tatra x Petrovice 15. 6. 2024 | 13:00 - 14:30 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností
16. 6. 2024
  • MUŽI 7´- Repre RE Trophy - Záhřeb 14. 6. 2024 - 16. 6. 2024 |  Záhřeb, Chorvatsko
    Více podrobností
  • Trénink dětí s NZA 16. 6. 2024 | 16:00 - 18:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností
  • Grilovací párty pro trenéry RC Tatra Smíchov s NZA 16. 6. 2024 | 17:00 - 22:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností
17. 6. 2024
  • U6+U8 - rozlučka se sezonou 17. 6. 2024 | 17:00 - 20:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností
19. 6. 2024
  • ČR x New Zealand Ambassador's XV 19. 6. 2024 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností

Praktické informace