Tatra porazila Slávii 52:5

Ragbisté obou týmů nastoupili tuto deštivou sobotu na hřiště s plným nasazením.
Ve výsledku tak předvedli velmi svižnou hru. V první půli i celkem vyrovnanou.

První pětku položil v 19. minutě Michal Průša – 7:0. Ve 24. minutě rozhodčí rozhodl o trestné pětce pro Tatru za úmyslné přerušení hry – Tatra roztlačila mlýn směrem k pětkovišti, kam by určitě došla a dala body, Slávii se ale úmyslně odvázal vazač a přerušil hru. Skóre tak bylo zásahem rozhodčího zvýšeno na 14:0. Před koncem poločasu stačil ještě Jiří Černý zvýšit skóre na 21:0.

V druhé půli měla Tatra jasnou převahu. Slávie se stáhla do obrany. Tatra skórovala celkem pětkrát – ve 43. minutě pokládal Vojta Havel (28:0), ve 45. Matouš Hodek (33:0), v 59. položil pětku Sony (38:0), v 66. minutě Jiří Černý (45:0) a poslední pětku Tatry skóroval opět Michal Průša v 70. minutě hry (52:0). Na závěr utkání Slávie položila svou jedinou pětku tohoto utkání, která potěšila hlavně publikum. Pokládal Václav Veselý a upravil tak na konečné 52:5. Ač zápas byl většinu času jednoznačný, hráči předvedli rychlou a atraktivní hru doprovázenou velmi pozitivní atmosférou.

Asistent trenéra Tatry Jan Žíla chválil hlavně nasazení a disciplínu mužstva: „V zápase jsme mohli vidět podstatně kvalitnější přístup, než oproti zápasu s Říčany. Kluci si vzali k srdci naše rady. To, co jsme trénovali, plnili. Nasazení bylo patrné od samého začátku. Disciplína a nasazení, to rozhodlo. Určitě nás ale čeká spousta práce na první semifinále.“

Trenér a hráč Slávie Milan Jirman komentuje zápas takto: „Dle mého pohledu jsme se dneska semkli. Věděli jsme, že Tatra musí vyhrát. Trápíme se složením hráčů. Starší odešli, mladí ještě nejsou vyzrálí. Ale dnešní zápas jsme do toho dali prvních 40-50 minut maximum. Energie samozřejmě postupně odcházela, nemohli jsme vystřídat hráče, dneska nás bylo jen 18. Ale myslím, že jsme to nevzdali a do 80. minuty jsme se snažili hrát hezké utkání pro diváky.“