U16: soustředění před začátkem sezony

Ve dnech 23. až 26. 8. 2018 absolvovala kategorie U16 soustředění v domácím prostředí. Cílem bylo seznámit se, podpořit kolektivního ducha, připomenout si základní principy ragby a dovednosti, naznačit, jakým směrem se budeme ubírat v nové sezoně a hlavně se bavit s ragby. Absolvovali jsme též výklad pravidel pod vedením zkušeného rozhodčího a školitele rozhodčích Milana Haitmana, sledovali jsem živě přípravný zápas Tatry proti Pragovce i ze záznamu starší zápasy světových ragbyových mocností a dostalo se i na testy, ve kterých mohli kluci porovnat, jak jsou na tom se svou zdatností. Kluci také odehrály dva vzájemné zápasy, a některé části z nich jsme společně rozebrali u videa. Začali jsme se učit rozcvičku, kterou vyvinuli na univerzitě v Bathu, a kterou používá Skotská rugbyová unie k prevenci úrazů v ragby u mládeže (to byla ta méně oblíbená část dne).

Celého soustředění se zúčastnila dvacítka hráčů. Může to vypadat jako vysoký počet, který nicméně zůstal poněkud za očekáváními trenérů, když počet hráčů v kategorii je více než dvojnásobný. Do budoucna bychom rádi letní přípravu kategorie od U16 zahajovali počátkem srpna a účast na soustředění bychom rádi viděli výrazně vyšší.

Se zajištěním obědů a večeří pomohl dlouholetý hráč Tatry Jan Hlůžek, za což mu patří velký dík, stejně jako mnoha rodičům, kteří ochotně pomáhali v průběhu celého soustředění se zásobováním.

Osobně myslím, že se soustředění vydařilo a již se těšíme až se sezona rozjede naplno.

Fotogalerie ze soustředění: https://photos.app.goo.gl/W647F4oHLGHSxg426

Principy útoku podle RFU: https://www.youtube.com/watch?v=Meu1adbZdl4

Pravidla ragby:
http://www.rozhodciragby.cz/?idmenu=9
https://www.youtube.com/watch?v=g9SAgPf6XPA

Rozcvička podle Skotské ragbyové unie:
https://vimeo.com/239349872
http://scottishrugby.org/sites/default/files/editor/docs/files/Scottish-Rugby-Record/rugbyright_activate_phase_1.pdf

Videa ze vzájemných zápasů

Správné odpovědi Letní soutěž

6. 12. 2023
  • U6/U8 - Mikulášský trénink 6. 12. 2023 | 17:00 - 19:00 RC Tatra Smíchov, Podbělohorská, 150 00 Praha, Česko
    Více podrobností
8. 12. 2023
9. 12. 2023
  • U6-U10 - Mikulášský turnaj - horní hřiště 9. 12. 2023 RC Tatra Smíchov - horní hřiště
    Více podrobností

Praktické informace